Seria laptopów Asus ZenBook 13, czyli ultramobilny sprzęt dla wymagających

Seria laptopów Asus ZenBook 13, czyli ultramobilny sprzęt dla wymagających

ZenBooki Asusa to laptopy klasy premium, popularne wśród osób, które szukają wysokiej jakości w eleganckim wydaniu. Szczególnie warta uwagi jest seria 13, dedykowana użytkownikom kładącym duży nacisk na mobilność i poręczność posiadanych przez siebie urządzeń.

Warto bliżej się z tą serią zapoznać, ponieważ wchodzi w jej skład wiele ciekawych urządzeń, które mogą znaleźć swoje zastosowanie zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy. Oto najważniejsze informacje na jej temat.

Asus ZenBook serii 13, czyli długi czas pracy na baterii i ultracienki ekran

Jak sama nazwa serii wskazuje, laptopy Asus ZenBook 13 charakteryzują się ekranami o przekątnej 13.3”, wykorzystującymi technologię NanoEdge (co oznacza niewielkie ramki ze wszystkich czterech stron ekranu). Są to urządzenia bardzo smukłe, a także lekkie – ich waga jedynie nieznacznie przekracza jeden kilogram. Z powodzeniem można zabrać je ze sobą w podróż, zwłaszcza biorąc pod uwagę imponujący czas pracy na baterii.

W zależności od dokładnej konfiguracji, może ona wynieść od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu godzin na jednym naładowaniu. Technologia szybkiego ładowania sprawia, że nawet, gdy uda nam się w całości rozładować baterię, błyskawicznie zapełnimy ją z powrotem.

Co bardzo ważne, mimo swoich niewielkich rozmiarów, w ZenBookach nie zabrakło najważniejszych portów. Laptopy z serii 13 są wyposażone m.in. w slot na kartę SD, a także gniazdo USB typu A oraz Thunderbolt 3 USB-C. Nie powinien więc pojawić się problem z podłączeniem ulubionej myszki bezprzewodowej czy dysku zewnętrznego.

Interesującym dodatkiem do ZenBooków z serii 13 jest kamera Windows Hello, za pomocą której można szybko i bezpiecznie odblokować laptopa swoim wizerunkiem.

Mnogość dostępnych konfiguracji

Warto wiedzieć, że laptopy Asus Zenbook serii 13 występują w bardzo wielu konfiguracjach. Każdy więc powinien być w stanie znaleźć taką, która będzie najlepiej dopasowana do jego oczekiwań i możliwości finansowych.

W sprzedaży można znaleźć między innymi wersje z dyskiem o pojemności 512GB lub 1TB. W obu przypadkach są to bardzo szybkie dyski SSD, gwarantujące płynną pracę systemu i zainstalowanych na urządzeniu aplikacji. Pamięć RAM może z kolei mieć pojemność od 8GB do nawet 32GB.

W zależności od swoich preferencji, klienci mogą wybierać między jednostkami z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Home lub Windows 10 Pro, a także procesorami z serii Intel i7 oraz Intel i5. Ponadto w ZenBookach 13 wykorzystywane są zintegrowane modele kart graficznych Intel Iris Graphics oraz Intel UHD Graphics.

Dodaj komentarz