Innowacyjne rozwiązania dla piekarni

Innowacyjne rozwiązania dla piekarni

Mogłoby się wydawać, że prowadzenie piekarni to bułka z masłem, a najtrudniejszym zadaniem będzie przekonanie do siebie klientów. Z pewnością jest to jedno z trudniejszych zadań, gdyż piekarni, czy sklepów sprzedających pieczywo mamy na pęczki, jednak to nie jedyne wyzwanie, które stoi przed właścicielem piekarni. Bardzo istotną kwestią jest optymalizacja takich procesów jak kontrola stanów magazynowych, ogólna sprzedaż oraz tworzenie raportów i analiz. Do tego celu warto wybrać odpowiedni program dla piekarni.

Mniej strat, więcej zysku!

Nie ma nic gorszego niż wyrzucanie efektów swojej ciężkiej pracy do kosza, tylko dlatego, że upiekliśmy parę bułek i bochenków za dużo. Poważny przedsiębiorca ma świadomość, że tak na prawdę razem ze stratami, w koszu lądują jego pieniądze. Żyjemy jednak w czasach, w których technologia i programy wspierające przedsiębiorstwa, są w stanie zminimalizować ilość wyrzucanego towaru, a co za tym idzie, zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Najnowocześniejsze programy dla branży piekarniczej, dzięki wgraniu receptury poszczególnych wypieków, oraz zebraniu danych sprzedażowych z wyznaczonego okresu, potrafią idealnie określić ilość produktów, które właściciel powinien zamówić, zakładając, że sprzeda tyle samo co w analizowanym okresie. Dobry program dla piekarni posiada zazwyczaj oprogramowanie, które umożliwia sprzedaż i komunikację z kasą fiskalną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, program z łatwością zbiera dane, jakie produkty i w jakich ilościach zostały sprzedane. Innowacyjne programy posiadają też funkcję wystawiania dokumentów magazynowych, takich jak faktury zakupu, faktury sprzedaży czy potwierdzenia przyjęcia towaru, przy okazji monitorując stany magazynowe. Właściciel może ustawić minimalną ilość towaru, jaka powinna znajdować się na magazynie, a jeśli stan ten przekroczy minimalną wartość, program samodzielnie wygeneruje zamówienie do dostawcy. Najbardziej zaawansowane programy, potrafią także zoptymalizować logistykę dostaw, poprzez analizę miejsc docelowych, ustalają jak najkrótszą trasę dla kierowców i monitorują ich poczynania na drodze, by zredukować zużycie paliwa, co także oszczędza nie raz spore sumy pieniędzy. Niezbędną opcją w każdym programie, jest także możliwość prowadzenia księgowości według aktualnych przepisów. Nieraz przedsiębiorcy decydują się na powierzenie tej sprawy firmy zewnętrznym, jednak dzięki najbardziej innowacyjnym programom, jest to dziecinnie proste. 

Analiza to podstawa.

Program dla piekarni zbierający dane sprzedażowe, daje możliwość tworzenia raportów okresowych. Właściciel piekarni może w każdej chwili wygenerować raport sprzedaży na przykład za poprzedni miesiąc. Pozwala to na określenie najmocniej rotujących towarów, dzięki temu może on określić zakładany wzrost sprzedaży w przyszłości, a co za tym idzie zwiększyć produkcję. Równie ważne jest zmniejszanie produkcji wyrobów, które słabiej się sprzedają, co pozwoli na zniwelowanie strat i wyrzucania pieniędzy w błoto. Dobry program dla piekarni potrafi sam zoptymalizować produkcję, oraz założyć optymalny wzrost produkcji, a co za tym idzie, także i sprzedaży. Jest to podstawa do ciągłego progresu w firmie i podnoszenia rentowności biznesu. Większość programów posiada funkcję symulacji rozwoju kondycji finansowej firmy, poprzez analizę przychodów i strat wynikających z różnych czynników. Biznesmen może wprowadzić do oprogramowania na przykład swoje wszystkie koszty, licząc od najmu pomieszczenia, po koszty kredytów, na przeglądach urządzeń i pojazdów kończąc. Decydując się na wejście do branży piekarniczej, warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego oprogramowania, z pewnością taka inwestycja szybko się zwróci.

Dodaj komentarz