Pomysły na wieczór filmowy

Pomysły na wieczór filmowy

Słońce zachodzi coraz później, a tym samym wieczory stają się coraz dłuższe. To świetna okazja, aby dodać do końcówki dnia jakieś urozmaicenie. Wieczór filmowy jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi, druga połówką, albo we własnym towarzystwie, pozwalając sobie na samotną chwilę relaksu. Jak przygotować udany wieczór filmowy?

Wieczór filmowy: wybór filmu

Organizując wieczór filmowy warto skusić się na jakiś konkretny motyw przewodni. Wieczór można zorganizować pod znakiem grozy, albo komedii romantycznych lub na przykład filmów detektywistycznych. Wybór zależy od ciebie i od tego, na co właśnie masz ochotę. Na wieczór z przyjaciółkami sprawdzonym sposobem są klasyczne komedie romantyczne. Męski wieczór filmowy można spędzić pod znakiem thrillerów lub filmów akcji. Ile osób tyle pomysłów. Wiele ciekawych i wciągających filmów znajdziesz na https://vodfilmy.pl/

Wieczór filmowy: przekąski 

Wieczór filmowy nie może obejść się bez przekąsek. Najbardziej klasyczną, która kojarzy się z kinem, nawet tym domowym jest popcorn. Seans bez prażonej kukurydzy można uznać za seans stracony. Jeśli chcemy wprawić się w kinowy klimat, to możemy zakupić papierowe pojemniki na popcorn. Filmowe kartoniki w biało-czerwone paski wprawią wszystkich uczestników w wieczorowy nastrój. Każdy też dostanie swoją porcję popcornu, dzięki czemu nie trzeba będzie się przechylać z jednego końca kanapy na drugi. Ciekawą propozycja jest również zrobienie domowego popcornu karmelowego. Do tego będziesz potrzebować cukierki karmelowe lub brązowy cukier i masło. Drugim kinowym klasykiem są nachosy z ciepłym sosem serowym lub salsą pomidorową. Dla tych co wolą nieco zdrowsze przekąski smaczną propozycją będą pałeczki warzywne, np. z marchewki, ogórka lub selera naciowego podane z hummusem lub masłem orzechowym. 

Wieczór filmowy na kanapie, czy w plenerze?

Domena wieczorów filmowych jest wygodna kanapa, ogromne pokłady poduszek i ciepłych kocy. Do tego kubek kakao w ręku i można zaczynać. Jeśli posiadasz projektor, to wieczór filmowy zyskuje jeszcze większego rozmachu. Do zorganizowania kina domowego nie potrzebujesz dużego sprzętu, tak naprawdę wystarczy mały projektor i biała ściana. Do rzutnika można podłączyć laptopa i tym prostym sposobem stworzyć kino domowe. Drugą propozycją jest przeniesienie wieczoru filmowego do parku. Romantyczny seans na kocu piknikowym z domowymi przekąskami to świetna propozycja na randkę. Szczególnie na ciepłe, letnie wieczory.

Dodaj komentarz