Podstawowa klawiatura HTC wyświetla reklamy [AKTUALIZACJA]

Podstawowa klawiatura HTC wyświetla reklamy [AKTUALIZACJA]

TouchPal to klawiatura, która jest zainstalowana domyślnie na niektórych urządzeniach z Androidem. W bezpłatnej wersji od teraz zaczęły pojawiać się reklamy i spowodowało to oburzenie u wielu osób. Zwłaszcza nie spodobało się to użytkownikom, którzy od początku mieli zainstalowaną właśnie tę klawiaturę.

Najbardziej dotknięci tym problemem będą posiadacze smartfonów firmy HTC, która od lat instalowała TouchPal na urządzeniach. Na portalu reddit pojawiły się posty użytkowników HTC 10, którzy zaczęli zauważać reklamy po rozpoczęciu korzystania z klawiatury. Jedynym sposobem na pozbycie się ich i dalsze korzystanie z tej klawiatury jest wykupienie wersji premium.

Nie będzie to jednak dotyczyło urządzeń firm Google, Samsung, LG czy Apple, ponieważ mają one własne klawiatury. HTC oczywiście też nie mogło przewidzieć, że TouchPal po takim czasie zdecyduje się na wprowadzenie reklam do swojego produktu. Inni producenci oczywiście też decydują się na instalowanie aplikacji innych firm (tzw. bloatware), ponieważ jest to zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem niż tworzeniem ich od podstaw.

Oczywiście wszyscy borykający się z tym problemem mogą zainstalować klawiaturę innego producenta. AKTUALIZACJA: “Ze względu na błąd, niektórzy klienci HTC zgłosili, że na klawiaturze telefonu wyświetlane są reklamy. To nie jest zgodne z naszymi założeniami i staramy się natychmiast naprawić błąd, aby usunąć reklamy jak najszybciej.” – Jeff Gordon , HTC Global PR.

Źródło: GSMArena, Reddit

Dodaj komentarz