Pokemon Go wkrótce także na zegarkach z Android Wear

Pokemon Go wkrótce także na zegarkach z Android Wear

Najnowsza aktualizacja gry Pokemon GO przynosi nową funkcję Buddy, w której możemy wybrać stworka, który będzie naszym przyjacielem. Oprócz tego przygotowuje grę na współpracę z opaską Pokemon GO Plus, która pojawi się 16 września na wybranych rynkach. Nie są to jednak jedyne zmiany, które zauważono w najnowszej wersji Pokemon Go.

Ludziom z Pokemon GO Hub udało się znaleźć w kodzie kilka ciekawych nowych funkcji, które nie zostały jeszcze ogłoszone przez Niantic. Najważniejszy jest fakt, że Pokemon GO wkrótce otrzyma wsparcie Android Wear. Dane wskazują również, że Android Watch będzie używać Bluetooth do komunikacji z systemem Android. Komunikacja zostanie zaszyfrowana przy użyciu metody AES.

Ponadto Pokemon GO Plus będzie działać w tle, co oznacza, że użytkownicy nie będą musieli odpalać aplikacji na swoim smartfonie podczas grania na zegarku. Warto też wspomnieć, że Pokemon GO będzie kompatybilny z wieloma urządzeniami Android Wear, ponieważ aplikacja skanuje konfigurację sprzętową zegarka i dostosowuje się do niej.

Ostatnią ważną informacją jest to, że gracze będą mogli połączyć swój zegarek Android Wear z systemami Android oraz iOS. Wsparcie dla Android Wear jest oznaczone jako w pełni funkcjonalny w kodzie aplikacji, więc jedyną rzeczą jaka pozostaje jest czekać, aż Niantic postanowi ją wdrożyć.

Źródło: PhoneArena, Pokemon GO Hub

Dodaj komentarz