Podgląd deweloperski Android N już dostępny!

Podgląd deweloperski Android N już dostępny!

Dzisiaj Google wydało pierwszy podgląd deweloperski Androida N. Tak też właśnie się nazywa, po prostu “N”. Ostatecznie nazwa zapewne ulegnie zmianie. Jest to również niemałym zaskoczeniem, ponieważ Google zawsze udostępniało podgląd podczas dorocznej konferencji Google I/O.

Wygląda na to, że gigant wyszukiwania chce dać deweloperom więcej czasu, aby dopracować system w stu procentach i wykluczyć wszystkie zgłaszane błędy jak najszybciej. Pozwoli to także oddać wszystkim producentom ostateczną wersję “N” w lato, czyli wcześniej niż kiedykolwiek.

Jedną z najważniejszych zmian będzie wprowadzeni obsługa wielu okien lub jak kto woli wielozadaniowości. Zostanie to zaimplementowane przez programistów w każdej aplikacji za pomocą specjalnego atrybutu. Warto zauważyć, że będzie to działać nie tylko na tabletach, ale również na samrtfonach. Zrzuty ekranu poniżej.

Kolejną nowością będzie możliwość rozwinięcia pogrupowanych powiadomień z jednej aplikacji. Odbywać to się będzie za pomocą przycisku lub gestu dwoma palcami.

Tryb drzemki w celu wydłużenia żywotności działa już w Marshmallow, ale w Android N będzie sprawował się o wiele lepiej.

Jak pobrać?

Google przygotowało specjalną stronę gdzie znajdziemy obrazy Androida N dla urządzeń: Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player oraz Pixel C. Firma podkreśla, że to pierwsza wersja przeznaczona tylko dla programistów do zabawy, a nie do codziennego użytku.

Staje się to jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek, wystarczy zapisać się do programu beta testów i pobrać obraz.

Źródło: Android

Dodaj komentarz