Początkowa produkcja Galaxy S8 ma być większa niż w przypadku Galaxy S7

Początkowa produkcja Galaxy S8 ma być większa niż w przypadku Galaxy S7

Spodziewając się ogromnego zainteresowania, Samsung postanowił zwiększyć produkcję Galaxy S8 i S8+ o 40 % względem poprzedniej generacji, czyli Galaxy S7. Ubiegłoroczny flagowiec pojawił się na rynku w marcu, a początkowa ilość jaka została wyprodukowana i wysłana do detalistów to 12 milinów sztuk Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. W tym roku smartfony z linii Galaxy S8 trafią na półki miesiąc później i podobno początkowo, gotowych do wysyłki ma być 17 milinów jednostek Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Samsung zapewne zdaje sobie sprawę, że zainteresowanie może być spowodowane brakiem Galaxy Note 7 na pólkach oraz tym, że oba tegoroczne modele będą miały obustronnie zakrzywiony ekran. Pamiętajmy, że większą popularnością cieszył się i nadal się cieszy model Galaxy S7 edge.

Prognozy mówią o sprzedaży 60 milionów sztuk Galaxy S8, a więc jest to o 20 % więcej niż Galaxy S7 i 25 procent więcej niż Galaxy S6. Podobno podział w początkowej produkcji, pomiędzy mniejszym Galaxy S8 i większym Galaxy S8+ ma wynieść 10 i 7 milionów.

Źródło:The Investor

Dodaj komentarz