Podrobiony Samsung Galaxy S8 dostępny już w Chinach

Podrobiony Samsung Galaxy S8 dostępny już w Chinach

Podróbki to nic nowego i będą one pojawiać się już zawsze. Wiele najbardziej znanych smartfonów jak iPhone, czy seria Galaxy S od Samsunga są najbardziej podatnymi urządzeniami jeśli chodzi o tę kwestię. Szczególnie dotyczy to Chin, gdzie wielu producentów próbuje “wytworzy” często nieudolnie podróbki, które są tańsze od oryginalnych odpowiedników.

Niektórzy jednak przykładają się do tego, aby jak najbardziej upodobnić swój produkt do pierwowzoru, używając np. logo producenta. Takimi zabiegami wielu naiwnych klientów daje się nabrać, płacąc kilkukrotnie mniej za “bubel” nie nadający się do użytku. Najnowszy urządzeniem, które doczekało się swojego substytutu jest niewydany jeszcze Samsung Galaxy S8. W Chinach pojawiły się już pierwsze tanie podróbki i można je bez problemu kupić na stoiskach.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia takich podróbek i trzeba przyznać, że wyglądają one dość niepozornie. Utworzone zostały zapewne na podstawie schematów, które wyciekły oraz na podstawie dotychczasowych plotek. Trzeba przyznać, że na zdjęcia wygląda to dość solidnie, co w rzeczywistości może okazać się zupełnie odmienne i zgubne. Widoczne urządzenie posiada jednak zapowiadany, imponujący wyświetlacz (Invisible Display), który może zmylić wielu potencjalnych nabywców.

Po bliższym przyjrzeniu widzimy jednak śmiesznie wykonany układ przednich czujników, włącznie z aparatek oraz “skanerem tęczówki”. Z tyłu znajduje się też domniemany skaner linii papilarnych, ale znajduje się on po przeciwnej stronie niż wynika to z wcześniejszych przecieków. To samo dotyczy przycisku asystenta Bixby z boku telefonu.

Źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz