Piaskowanie felg – dlaczego warto je wykonać w profesjonalnym zakładzie?

Piaskowanie felg – dlaczego warto je wykonać w profesjonalnym zakładzie?

Piaskowanie to technologia polegająca na oczyszczaniu albo kształtowaniu danej powierzchni w dwojaki sposób – w strumieniu sprężonego powietrza lub cieczy. Efekty tego procesu są podobne do efektów szlifowania, z tą jednak różnicą, że oczyszczona powierzchnia jest znacznie bardziej równa i szorstka, co ma znaczenie na dalszym etapie malowania.

Piaskowanie felg jako sposób na ich ożywienie

Stan polskich dróg nadal pozostawia wiele do życzenia, a negatywnym efektem jazdy po nich jest intensywne zużywanie się felg, które tracą pierwotny wygląd, a ich zużycie zagraża bezpieczeństwu podczas jazdy. Aby przywrócić felgom dawną świetność, warto zastanowić się nad ich renowacją. Najważniejszym elementem owego procesu jest piaskowanie http://technostal.eu/piaskowanie-grudziadz/. Współcześnie, w profesjonalnych zakładach i warsztatach, wykorzystuje się wyłącznie piaskarki ciśnieniowe (stosunkowo tanie i na dodatek mobilne, więc może je stosować nawet amator) i kabinowe (najdokładniejsze, umożliwiają piaskowanie w szczelnej komorze, zapobiegającej przedostawaniu się zanieczyszczeń z otoczenia; ich rozmiar i cena powoduje jednak, że są stosowane wyłącznie w profesjonalnych zakładach). Można też wykorzystywać do piaskowania specjalny pistolet, ale nie jest to urządzenie tak skuteczne i dokładne, jak dwie powyższe metody, ponieważ jego moc jest po prostu zbyt mała, by poradził sobie z trudno dostępnymi zanieczyszczeniami.

Przebieg procesu piaskowania felg

Przed przystąpieniem do właściwego procesu piaskowania powinniśmy ocenić stan felg. Jeśli są pogięte np. w wyniku najechania na dziurę w jedni lub uderzenia w krawężnik, to niezbędna będzie wizyta w specjalistycznym zakładzie. Felgi należy najpierw oczyścić z jakichkolwiek zanieczyszczeń, a dopiero później można przystąpić do piaskowania. Sam proces opiera się na wykorzystaniu powietrza charakteryzującego się wysokim ciśnieniem, a także specjalnego, bardzo drobno zmielonego proszku, którego nadrzędnym celem jest złuszczenie wierzchniej warstwy materiału znajdującego się na feldze. Drobinki piasku są tak małe, że bez żadnego problemu docierają nawet w najodleglejsze zakamarki, precyzyjnie je oczyszczając.

Dlaczego warto piaskować w profesjonalnym zakładzie?

Precyzyjne oczyszczenie felgi wymaga zastosowania zaawansowanych urządzeń, których przeciętny człowiek nie posiada. Dlatego piaskowanie najlepiej wykonać w profesjonalnym zakładzie. Użycie piaskarki ciśnieniowej lub kabinowej spowoduje, że lakier rozłoży się równomiernie na powierzchni felgi. Poza tym zakłady tego typu posiadają odpowiedniej jakości piasek, który ułatwia przeprowadzenie tego procesu.

Dodaj komentarz