Dlaczego drukarnie internetowe są lepsze od drukarni stacjonarnych?

Dlaczego drukarnie internetowe są lepsze od drukarni stacjonarnych?

Na pewno każdy choć raz w życiu potrzebował wydrukować jakiś dokument. Można użyć domowej drukarki (o ile się ją posiada) lub skorzystać z usług drukarni. W przypadku drugiego rozwiązania jeszcze do niedawna koniecznością było wyjście z domu i odszukanie najbliższej lub najtańszej drukarni. Jednak wraz z rozwojem technologicznym coraz bardziej popularne stają się drukarnie internetowe.

Czym się różnią od drukarni stacjonarnych?

Drukarnie stacjonarne to punkty lokalne, do których trzeba przyjść i złożyć zamówienie. Jest ono przygotowywane od razu lub na określoną datę i godzinę. W tym wypadku klient jest zmuszony przyjść ponownie do drukarni i odebrać wydruki. Drukarnia internetowa prowadzi działalność tak, jak wynika z nazwy – w Internecie. Zlecenie wydruku odbywa się poprzez stronę internetową. Wygląda to następująco:

  • wybieramy placówkę, która sprosta naszym oczekiwaniom;
  • zlecamy wydruk;
  • wydruk zostaje przygotowywany, następnie pakowany i wysyłany;
  • zamówienie zostanie dostarczone pod same drzwi klienta.

Nie trzeba więc wychodzić z domu i jechać na drugi koniec miasta. Czasami, gdy potrzeba wydrukować niestandardowy format, okazuje się, że taką usługę wykonują jedynie nieliczne drukarnie. Nie tracimy również czasu na stanie w długich kolejkach i czekanie na wydruk. Jedyny czas oczekiwania to czas dostawy. Co najważniejsze, takie wydruki są tańsze. Drukarnia internetowa nie posiada punktów obsługi klienta, co znacznie zmniejsza koszt działalności. Otrzymuje więcej zleceń, ponieważ działa na terenie całego kraju. Co za tym idzie – lepiej dostosowuje się do klienta. Indywidualne, spersonalizowane zamówienia nie są problemem, ponieważ takie drukarnie często mają nowocześniejszy sprzęt. Jeżeli klient zna jedynie zarys projektu, ale nie wie jak go wykonać w rzeczywistości, to również nie będzie stanowiło problemu. Takie drukarnie często posiadają własne studia graficzne. W razie jakichkolwiek wątpliwości można bezproblemowo skontaktować się z biurem.

Dla kogo drukarnia internetowa?

Korzystają z nich wszyscy Ci, którym zależy na czasie, lepszej jakości wydruku oraz cenie. Są one zdecydowanie dla wszystkich. Nieważne, czy klient jest studentem i chce wydrukować opracowania na zajęcia i pracę dyplomową czy przedsiębiorcą potrzebującym nowe wizytówki i bannery. Można w nich wydrukować dosłownie wszystko – od dokumentów, prac dyplomowych po ulotki, bannery, plakaty. Dobrym pomysłem jest zakup prezentów dla najbliższych w postaci kubka z nadrukowanym zdjęciem lub koszulki z nadrukiem. Możliwości jest wiele. Co więcej, nierzadko otrzymamy na wydruki rabaty.

Dodaj komentarz