Patent pokazujący pokrętło Digital Crown w iPadzie

Patent pokazujący pokrętło Digital Crown w iPadzie

Apple do tej pory użyło już jednej funkcji znanej z Apple Watch, czyli force touch, która została przekształcona w 3D Touch w iPhone 6S/6S Plus. Teraz wydaje się, że kolejny element z inteligentnego zegarka firmy trafi do iPhone’ów i iPad’ów. Mowa tu o Digital Crown, czyli pokrętle, które znajduje się z boku urządzenia. Apple złożyło wniosek patentowy, który obrazuje jak może zostać to wykorzystane w innych urządzeniach niż SmartWatch.

Pokrętło Digital Crown w Apple Watch może być stosowane do powiększania, przewijania i powrotu do ekranu głównego. W tablecie czy smartfonie może zostać wykorzystane do regulacji głośności, robienia zdjęć, blokowania ekranu czy zmiany rozmiaru tekstu. W wniosku możemy przeczytać: , zablokować ekran dotykowy lub zrobić zdjęcie. W zgłoszeniu patentowym dodaje “W niektórych przykładach, urządzenie może nie zawierać obszaru granicznego, a zamiast tego może mieć powierzchnię składającą się tylko z ekranu dotykowego”. Wydaje się to dość odległe ponieważ, nie spodziewamy się na razie ekranu od krawędzi do krawędzi w nadchodzących modelach iPhone.

Musimy zwrócić uwagę, że wniosek patentowy został złożony w pierwszym kwartale 2014 roku, więc może minąć jeszcze bardzo dużo czasu zanim zobaczymy Digital Crown w urządzeniu mobilnym od Apple, a nawet może ono się nigdy nie pojawić.

Źródło: PatentlyApple

Dodaj komentarz