Jaki hosting sprawdzi się na małym portalu?

Jaki hosting sprawdzi się na małym portalu?

Osoba początkująca, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z założeniem własnego bloga czy stworzenie strony firmowej, może mieć problem w zorientowaniu się w niektórych technicznych kwestiach, takich jak konieczność wykupienia domeny i hostingu.

O ile kwestia domeny jest stosunkowo jasna, tak hosting i związane z nim parametry mogą być trudne do zrozumienia, przynajmniej w pierwszej chwili, przez laików. W takim razie, jaki hosting sprawdzi się na małym portalu i ile prawdopodobnie trzeba będzie za niego zapłacić? Wszystko wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Hosting dla małego portalu, czyli jaki?

Mały portal z reguły posiada niewiele podstron, a więc też relatywnie niewiele grafik, filmików czy innych „ciężkich” elementów, które wymagają dużej ilości przestrzeni. Co więcej, takie strony odwiedza stosunkowo niewielka ilość osób – niekiedy zaledwie kilkanaście czy kilkadziesiąt osób w miesiącu. Co oczywiste, w takiej sytuacji inwestowanie w bardzo drogi hosting, z ogromnym transferem i przestrzenią, byłoby stratą pieniędzy, ponieważ praktycznie nie wykorzystalibyśmy tych zasobów.

Przy okazji warto napomknąć, że nie musimy się obawiać, że, jeśli zakupimy mały pakiet i potem nasz ruch wzrośnie, będziemy mieli problem. Zazwyczaj usługa hostingowa pozwala wykupić dodatkowy transfer za pewną opłatą. Oczywiście, warto mimo wszystko posiadać na stałe transfer nieco wyższy niż typowo zużywamy, aby nie musieć ciągle go pilnować i dokupywać, ale nie ma potrzeby, aby kupować drogą usługę z transferem wykraczającym wielokrotnie poza nasze potrzeby tylko po to, żeby uniknąć jego wyczerpania.

Cena ma znaczenie

Małe portale z niewielkim ruchem to przede wszystkim blogi, początkujące portale informacyjne, czy też strony mikrofirm. Ich właściciele niekoniecznie będą dysponować dużym budżetem, więc cena będzie miała dla nich niewątpliwie bardzo duże znaczenie.

Na szczęście trzeba wskazać, że dobry, stabilny hosting dla małego portalu można nabyć już za kilkadziesiąt czy nawet zaledwie kilkanaście złotych rocznie (hosting zazwyczaj wykupuje się na okres jednego roku z możliwością przedłużenia). Mowa tu o hostingu, który posiada wysoki uptime, jest bezawaryjny, a także oferuje ilość transferu i przestrzeni, która powinna być bardziej niż wystarczająca dla stosunkowo niewielkiej strony.

Taki właśnie tani, ale dobry hosting oferuje HouseHosting.pl. Warto się zainteresować tą ofertą, jeśli nie chcemy przepłacać, a jednocześnie zależy nam na świetnym hostingu, który nie będzie sprawiał problemów czy ulegał regularnie awariom.

Dodaj komentarz