Ile kosztuje naprawa uszkodzonego smartfona?

Ile kosztuje naprawa uszkodzonego smartfona?

Awaria czy uszkodzenie smartfona z oczywistych względów zawsze jest przykrą sytuacją. Oznacza ona bowiem, że tracimy na jakiś czas dostęp do sprzętu lub jest on utrudniony, a do tego konieczne jest zakupienie nowego lub naprawienie starego, co oczywiście kosztuje. Wiele osób uważa, że naprawa smartfonów jest bardzo droga i często nawet nie warto jej wykonywać, a lepiej wyrzucić lub odsprzedać uszkodzone urządzenie i kupić nowe. Jednak jak jest w rzeczywistości? Ile kosztuje naprawa uszkodzonego smartfona?

Koszt naprawy smartfona zależy od wielu czynników

Nie ma jednej, stałej stawki za naprawę smartfona, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim ważny jest rodzaj uszkodzenia i to, ile czasu i energii trzeba poświęcić na jego naprawienie, a także, ile kosztują części zamienne. Trzeba bowiem wskazać, że kiedy serwis wymienia jakiś element na nowy, na przykład ekran, to musi przecież ten element wcześniej zakupić, co podnosi koszty całej operacji.

Do najdroższych elementów do wymiany należą przede wszystkim szybki smartfonów, a także wyświetlacze LCD. Jeśli zbije się sama szybka, często wciąż można lepiej lub gorzej sterować dotykowo smartfonem, a po prostu zmniejszona jest widoczność. Przy uszkodzeniu wyświetlacza problem jest znacznie poważniejszy i naprawa jest już absolutnie konieczna.

Istotny jest także model smartfona, przede wszystkim dlatego, że dla nowszych czy bardziej niszowych modeli części zamienne mogą być droższe, a do tego w niektórych modelach naprawa pewnych awarii może być trudniejsza i bardziej skomplikowana niż w innych.

Pomniejsze aspekty, które również wpływają na ceny, to choćby lokalizacja wybranego serwisu (w większych miastach naprawa może być droższa, aczkolwiek różnie z tym bywa), a także jego polityka cenowa.

Nie warto oszczędzać na naprawie

Oszczędzanie na naprawie smartfona poprzez próbę dokonania jej samodzielnie bądź przekazania urządzenia podejrzanie taniemu, niesprawdzonemu serwisowi rzadko kiedy skończy się dobrze. Dlatego też naprawy powinien wykonywać tylko dobry, zweryfikowany Samsung telefon serwis Warszawa. Być może będzie to opcja nieco droższa, ale za to będziemy mieć pewność, że naprawa przebiegnie prawidłowo i szybko otrzymamy już w pełni sprawne urządzenie.

W przypadku prostych napraw, które nie wymagają żadnych części zamiennych lub jedynie części tanich, koszt naprawy może się zamknąć już w kilkudziesięciu złotych, ewentualnie kilkuset. W przypadku nowszych modeli smartfonów wymiana szybki i wyświetlacza LCD to już niekiedy koszt powyżej tysiąca złotych.

Dodaj komentarz