Nie masz czasu na dietę? Catering dietetyczny Ci pomoże

Nie masz czasu na dietę? Catering dietetyczny Ci pomoże

Brak czasu to problem, który dotyczy bardzo dużej grupy ludzi. Nie mamy czasu na rozrywkę, wypoczynek, ani nawet na regularne spożywanie odpowiedniej ilości pożywienia. Z tego względu dieta, a nawet po prostu zdrowe odżywianie, jest bardzo trudne.

Ciężko jest bowiem jeść 5, a nawet 3 posiłki dziennie, o tych samych godzinach, kiedy co najmniej 8 godzin dziennie pracujemy i nie mamy wolnej chwili na jedzenie. Do tego trzeba jeszcze dojechać do pracy i wrócić później do domu.

Rozwiązaniem tego problemu, coraz popularniejszym szczególnie wśród pracowników korporacji i ogółem pracowników biurowych, jest catering dietetyczny.

Pełnowymiarowa dieta przy zerowym wysiłku

Posiłki, które oferuje catering Szczecin – FitApetit mają jakość restauracyjną. Oznacza to, że są zdrowe, różnorodne, przemyślane i stworzone z najwyższej jakości składników, przez profesjonalnych kucharzy. Kaloryczność posiłków zawsze jest jasno określona i zgodna z wymaganiami klienta (przy składaniu zamówienia istnieje możliwość dobrania kaloryczności posiłków od 1000 kalorii dziennie aż do 4000 kalorii).

Posiłki są dostarczane w wygodnych pudełkach, więc można bez problemu zabrać je ze sobą i zjeść na przykład podczas przerwy w pracy. Nie trzeba marnować czasu ani energii na ich przygotowanie, ponieważ wymagają one jedynie podgrzania.

Pełnowymiarowa, zdrowa dieta jest więc jak najbardziej możliwa nawet mimo braku czasu i energii na gotowanie. Nawet w przypadku, kiedy mamy specjalne wymagania żywieniowe. Dostępne są na przykład takie warianty diety pudełkowej, jak dieta wegańska czy dieta bezglutenowa. Można więc dopasować swoją dietę do jakichkolwiek restrykcji, czy to wynikających z kwestii zdrowotnych, czy światopoglądowych. Można zamówić pełną dietę składającą się z 5 posiłków dziennie lub nieco mniejszy zestaw 3 posiłków dziennie, a także jedynie sam obiad.

Catering to lepsze wyjście niż fast-foody

Catering dietetyczny jest zdecydowanie lepszym i zdrowszym rozwiązaniem niż fast-foody. Wbrew pozorom wcale nie jest też dużo droższy, z uwagi na fakt, że, jeśli wszystkie posiłki dziennie spożywalibyśmy w fast-foodach, musielibyśmy liczyć się również z kosztem rzędu kilkudziesięciu złotych.

Samodzielne przygotowanie posiłków nie tylko wymaga zakupu produktów, ale też poświęcenia swojego cennego czasu na ich przygotowanie, więc nie jest wcale tak opłacalną opcją, jak mogłoby się wydawać. Ostateczna cena cateringu dietetycznego zależy m.in. od rodzaju diety, kaloryczności posiłków i tego, na jak duży pakiet się zdecydujemy.

Dodaj komentarz