Jak sprawdzić, które aplikacje najbardziej wyczerpują baterię [iOS 9]

Jak sprawdzić, które aplikacje najbardziej wyczerpują baterię [iOS 9]

Długa żywotność baterii to marzenie każdego posiadacza smartfona. Zawsze jest za mało. Jest to ciężki orzech do zgryzienia dla producentów urządzeń mobilnych, a naukowcy pracują w pocie czoła, aby wymyślić nowe źródła energii, które zapewnią długotrwałą pracę sprzętu elektronicznego.

Jednym z czynników wpływających na wyczerpanie baterii jest zapewne oprogramowanie. W najnowszej odsłonie ekosystemu Apple, czyli iOS 9 wprowadza funkcję zarządzania baterią, aby łatwiej można było określić co najbardziej wpływa na jej wyczerpanie. Oto jak tego dokonać:

Jak sprawdzić, które aplikacje najbardziej wyczerpują baterię Przechodzimy do Ustawień, następnie do pozycji Bateria. Po wejściu w tę opcję ukażą nam się zainstalowane aplikacje i ich procentowy udział w zużyciu naszej baterii w przeciągu ostatniej doby. Aby otrzymać więcej szczegółowych danych musimy kliknąć w zegar z prawej strony ekranu. Po tym pojawi nam się więcej informacji na temat aplikacji i jej zachowania. Przyjrzymy się ile czasu aplikacja działa przy włączonym ekranie, a ile gdy urządzenie jest uśpione. Możemy także otrzymać informacje na temat zużycia przez każdą aplikację baterii przez ostatnie siedem dni. Klikając ponownie na zegar uzyskamy informacje jak zachowuje się aplikacja przy wygaszonym ekranie. Czy jest cały czas aktywna, będzie tylko wysyłać powiadomienia audio oraz inne typowe zachowania podczas, kiedy nie korzystamy z urządzenia.

Jeżeli jakaś aplikacja nadspodziewanie wykorzystuje zbyt dużo mocy, pomóc może oczyszczenie plików tymczasowych lub wszelkich danych z nią związanych. Czasem wart też sprawdzić czy w App Store nie znajduje się aktualizacja, która ją optymalizuje pod tym kątem.

Dodaj komentarz