Jak zwolnić lub wyczyścić pamięć RAM w iOS

Jak zwolnić lub wyczyścić pamięć RAM w iOS

Czy zdarzyło się, że twój iPhone czy iPad po pewnym czasie użytkowania spowolnił? iOS sam w sobie automatyczne zarządza pamięcią, ale jak każde oprogramowanie czasem łapie zadyszkę. Ponowne uruchomienie telefonu zazwyczaj usuwa te problemy, ale dla niektórych może to być zbyt czasochłonne.

Na szczęście jest znacznie szybszy sposób na oczyszczanie pamięci RAM urządzenia z systemem iOS, dzięki czemu można wrócić do punktu wyjściowego. Proces zwalniając pamięć RAM w iOS różni się miękkim i twardym resetem i jest szczególnie przydatna dla starszych generacji urządzenia z systemem iOS z 1GB RAM lub mniej z zainstalowanym najnowszym systemem iOS.

po pierwsze należy przytrzymać przycisk zasilania, aż pojawi się znajomy ekran z napisem “wyłącz”. w tym momencie należy wcisnąć przycisk zasilania i przycisk Home, aż ekran błyśnie na czarny i powróci do ekranu głównego. jeśli włączymy przełącznik aplikacji (podwójne wciśnięcie Home) zobaczysz, że znajdują się tam nadal wcześniej otwarte programy, jednak po próbie ich włączenia zostaną one przeładowane.

W przypadku nowszych urządzeń jak iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad Pro takie działanie nie jest konieczne. Jednak przyniesie to rezultat, gdy mówimy o starszych modelach z systemem iOS 9.0 lub nowszym.

Źródło: Redmond Pie

Dodaj komentarz