Jak ukryć domyślne aplikacje w iOS 9

Jak ukryć domyślne aplikacje w iOS 9

Oficjalnie nie ma żadnego sposobu na usunięcie z ekranu głównego podstawowych aplikacji w iOS 9.1 czy 9.2. Mało kto korzysta z niektórych aplikacji preinstalowanych na iPhone czy iPadzie takich jak Zdrowie, Giełda czy Poradniki. Istnieje pewien sposób na usunięcie ich tymczasowo z pulpitu. Oczywiście nie znikają one zupełnie z systemu, a jedynie ikony, które zajmują ‘cenne’ miejsce ekranu.

Już we wrześniu Tim Cook zapowiadał, że wkrótce użytkownicy iOS’a będą mieli możliwość usunięcia niektórych podstawowych aplikacji. Pewnie przy którejś aktualizacji doczekamy się tej opcji.

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak pozbyć się ikon niechcianych aplikacji do kolejnego włączenie urządzenia. Jest to raczej rozwiązanie tymczasowe.

Wszystkie niepotrzebne aplikacje należy umieścić w jednym folderze. Następnie każdą z nich przesuwamy najbardziej w prawo jak tylko się da, nadal trzymając ikonę palcem. Jednocześnie teraz musimy wcisnąć przycisk Home. Po tym ikona magicznie znika. Czynność musimy powtórzyć z każdą kolejną aplikacją.

Dodaj komentarz