Systemy Unified Communication sposobem na poprawienie komunikacji

Systemy Unified Communication sposobem na poprawienie komunikacji

Wyjazdy służbowe i delegacje często wymagają bieżącej komunikacji ze współpracownikami. Ze względu na odległość nie zawsze jest to możliwe. Dlatego w wielu przypadkach niezbędne jest wdrożenie zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą poprawić jakość komunikacji.

Podróż do innego miasta lub kraju na spotkanie z klientem jest ważnym wydarzeniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez niego nie odniesiemy sukcesu, który jest potrzebny do dalszego rozwoju firmy. W przypadku kilkudniowych negocjacji ważna jest wymiana informacji z zespołem i przełożonymi. Żeby to zrobić, potrzebny jest sprawny dostęp do poczty i kontaktów. Niestety nie zawsze możemy korzystać z komputera, dlatego ważnego jest wykorzystanie rozwiązań, które dadzą nam równie szerokie możliwości komunikacyjne.

Rozwój technologii, a nowoczesne rozwiązania komunikacyjne

Rozwój technologii sprzyja powstawaniu zaawansowanych rozwiązań. Przykładem mogą być nowoczesne systemy Unified Communications, które pozwalają na integrację tabletu oraz smartfonu na wysokim poziomie. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa możliwości urządzeń mobilnych wykorzystujących ich szeroki potencjał. W ten sposób numery komórkowe mogą zostać zarejestrowane jako numery wewnętrzne, z których będzie korzystać smartfon, telefon stacjonarny, aplikacja na smartfonie i komputerze. Jest to sposób na ograniczenie kosztów, jakie wynikałyby z połączeń telefonicznych, ponieważ aplikacje głosowe do komunikacji wykorzystują internet. Możliwa jest również synchronizacja z oprogramowaniem pocztowym Outlook, w którym mamy dostęp do poczty i możemy ustawić status naszej dostępności. Likwiduje to problem braku pod ręką komputera z dostępem do poczty firmowej. Nie ma również problemu z dostępem do firmowej książki telefonicznej, ponieważ możliwa jest integracja z Active Directory.

Mówiąc o komunikacji firmowej, nie możemy zapominać o istotniej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo. Dlatego w przypadku aplikacji synchronizujących się z systemem wymagane jest zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas bieżącej wymiany informacji. Dzieje się tak za sprawą zastosowania szyfrowania połączeń działającego na zasadzie punkt-punkt. Jest to istotna kwestia, szczególnie gdy mamy dostęp do służbowych informacji i kontaktów.

Dodaj komentarz