Które gadżety motoryzacyjne trzeba mieć?

Które gadżety motoryzacyjne trzeba mieć?

Gadżety technologiczne mogą być przydatne niemal w każdej dziedzinie naszego życia – chociażby nauce, rozrywce, gotowaniu, czy jeździe samochodem. Można się oczywiście bez nich obejść, ale nie da się ukryć, że mają one ogromną ilość przydatnych funkcji. Mogą na przykład zaoszczędzić nam czas, ale także zwiększyć bezpieczeństwo czy uprzyjemnić wykonywanie danej czynności. Nie inaczej jest w przypadku gadżetów dla kierowców. W takim razie które gadżety motoryzacyjne po prostu trzeba mieć?

Kamerka samochodowa (wideorejestrator)

Na drodze może nam się przydarzyć wiele różnych rzeczy, nawet nie z naszej winy. Nie ma tutaj dużego znaczenia, jak dobrym jesteśmy kierowcą – zawsze jesteśmy narażeni na jakieś nieprzewidziane wypadki. Wtedy też nieoceniony prawdopodobnie okaże się dobry wideorejestrator, taki jak na przykład Naviel R1000 https://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/. Jak on działa?

Kamerka samochodowa, jak wskazuje sama nazwa, nagrywa to, co dzieje się podczas poruszania się pojazdem (w przypadku niektórych kamerek możliwe jest także nagrywanie np. na parkingu). Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów, będziemy mieli do dyspozycji nagranie, które jasno i wyraźnie pokaże, co się stało i z czyjej winy.

Ważne jest, aby wybrać wideorejestrator nagrywający co najmniej w jakości 720p w stabilnych 30 klatkach na sekundę, tak, aby wszystko na nagraniu było dobrze widoczne i niemożliwe do podważenia.

Zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący

Rozmawianie przez telefon podczas kierowania pojazdem jest nie dość, że nielegalne, to jeszcze bardzo niebezpieczne. Jesteśmy wtedy rozkojarzeni i możemy w łatwy sposób doprowadzić do wypadku, krzywdząc w nim nie tylko siebie, ale prawdopodobnie także inne osoby (czy to własnych pasażerów, czy osoby jadące w innym pojeździe).

Zestawy głośnomówiące lub słuchawkowe, zależnie od preferencji, nie są szczególnie drogie, a pozwalają nie tylko nie narażać się na mandat, ale także odbierać połączenia nie narażając przy tym swojego (i innych) życia oraz zdrowia.

Uchwyt do smartfona

Jeszcze do niedawna w tego typu zestawieniach obok wideorejestratorów https://techpolska.pl/navitel-r1000-recenzja/ polecało się często nawigacje GPS. Obecnie jednak zostały one w dużej mierze wyparte (chociaż wciąż znajdują swoje zastosowania) przez zwykłe smartfony i aplikacje pełniące rolę nawigacji.

Po zamontowaniu telefonu na uchwycie możemy w każdej chwili spojrzeć, czy poruszamy się dobrą trasą, tak, jakbyśmy zamontowali tam nawigację – a więc oszczędzamy, a nic nie tracimy.

Dodaj komentarz