Jakie zagrożenia może nieść ze sobą anonimowe czatowanie

Jakie zagrożenia może nieść ze sobą anonimowe czatowanie

Oczywiście nie mamy na celu przekazania wam, że czatowanie jest złe. Wręcz przeciwnie. Jak najbardziej doceniamy możliwości jakie daje nam Internet, w tym także na zawieranie nowych znajomości, przyjaźni, a nawet na znalezienie miłości, która nie zawsze jest na wyciągnięcie ręki. Szczególnie w świecie, w którym żyjemy obecnie, gdzie tempo życia i ogrom obowiązków, uniemożliwia nam, chociażby, wieczorne wyjście do pubu.

Jednakże, tak ja w każdej sytuacji, w naszym codziennym życiu, także w przypadku czatowania musimy zachować pewne środki ostrożności. Tylko wtedy będziemy mogli bowiem powiedzieć, że czatowanie jest świetnym rozwiązaniem. Nie da się ukryć, że nawet do niby zwykłego czatowania, trzeba podejść z głową.

Sprawdzony czat

Przede wszystkim dobrze jest korzystać z portali, które mają moderatorów. Wtedy mamy pewność, że nie jesteśmy w wirtualnym świecie sami i ewentualne, niestosowne zachowania szybko zostaną wyeliminowane. W tym momencie może pomyślicie sobie, że trudno znaleźć czat, który nas zainteresuje, a dodatkowo sprawdzać czy ma on moderatorów. Właśnie z taką myślą powstał portal https://poczatuj.pl/6obcy, który nie tylko wprowadził możliwość zgłaszania niestosownych treści i moderacji ale skupia na swojej platformie różnorodne czaty. W jednym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Anonimowość

To co jest niekwestionowaną zaletą anonimowych czatów może być jednocześnie ich minusem. Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, anonimowość wyzwala w wielu ludziach poczucie bezkarności, brak wstydu i zahamowań. Oczywiście, po raz kolejny podkreślamy, że nie nie chcemy nikogo zniechęcić do czatowania. W biały dzień, na ulicy pełnej innych osób, również możemy spotkać się z agresją i brakiem kultury. Dlatego zwyczajnie należy brać pod uwagę, że na czacie możemy spotkać nie tylko osoby pozytywnie nastawione i naprawdę szukające nowych, poważnych znajomości. A jeśli przydarzy nam się niemiła konwersacja od razu zgłaszać ten fakt do administratorów, a nie wdawać się w zbędne dyskusje.

Próby pozyskania informacji

Czy podajecie obcym ludziom na ulicy swój adres czy nr telefonu? Czy odpowiadacie na bardzo osobiste pytania osobie, którą dopiero poznaliście? Czy zapraszacie spotkanego w pubie, przed 5 minutami, człowieka do swojego domu? Raczej nie. I tego samego, czego unikacie w realnym życiu powinniście unikać również w świecie wirtualnym. Ta prosta zasada sprawi, że anonimowe czatowanie będzie miało dla was same zalety.

Rozmawianie o zagrożeniach jakie niesie ze sobą czatowanie nie ma na celu zdyskredytowania czatów. Wręcz przeciwnie. Czaty są często jedyną możliwością na zawarcie nowych znajomości. Jeżeli jednocześnie jesteśmy świadomi, jakie zagrożenia mogą one ze sobą nieść, jesteśmy w stanie się ich ustrzec. A jeśli dzięki temu, na anonimowym czacie, nie spotykają nas nieprzyjemne sytuacje, możemy bez wahania powiedzieć, że czat to idealne miejsce do rozmowy, zawierania przyjaźni czy szukania miłości.

Dodaj komentarz