Wybór akcesoriów do iPada – które trzeba mieć?

Wybór akcesoriów do iPada – które trzeba mieć?

Większość osób “doposaża” swoje smartfony masą akcesoriów, aby zabezpieczyć je, dodać im dodatkowych funkcjonalności czy też sprawić, aby ich użytkowanie było wygodniejsze. Nie inaczej jest w przypadku tabletów, takich jak iPady. W sieci dostępna jest ogromna ilość akcesoriów do tych urządzeń, zarówno stworzonych bezpośrednio przez Apple, jak i od innych, zewnętrznych producentów.

Niektóre z nich przydadzą się tylko w ściśle określonych sytuacjach, inne zaś mają charakter uniwersalny i przydadzą się właściwie zawsze. W takim razie, które akcesoria do iPada są absolutną podstawą i powinien się w nie wyposażyć każdy właściciel tego typu urządzeń? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Najważniejsze akcesoria do iPada, w które warto zainwestować

Kluczowe akcesoria do iPada, które każdy powinien mieć, to przede wszystkim te związane z bezpieczeństwem urządzenia. Nawet najbardziej ostrożny użytkownik może przypadkiem upuścić sprzęt, porysować go, uderzyć nim w coś – możliwości jest wiele, a wystarczy czasami chwila nieuwagi, aby spowodować kosztowne w naprawie uszkodzenia.

Dlatego też od razu po zakupie iPada warto wyposażyć się w solidne etui, a także dobrej jakości folię lub szkło ochronne. Nie są to bardzo drogie akcesoria, a nieraz mogą okazać się na wagę złota. Co więcej, pokrowce mogą mieć także kilka innych funkcji poza tą podstawową, czyli zabezpieczaniem urządzenia. Często posiadają specjalną kieszonkę na stylus, ponadto pozwalają stabilnie ustawić tablet (czy to w pozycji pionowej, czy poziomej), aby na przykład wygodniejsze było oglądanie wideo.

Oprócz pokrowców są dostępne też specjalne podstawki, które można np. postawić na biurku, tak, aby mieć dobry widok na ekran bez konieczności trzymania sprzętu w rękach. To wygodna opcja nie tylko do oglądania seriali czy filmów, ale też chociażby robienia notatek czy rysowania na tablecie. Mówiąc o uchwytach do iPada, nie sposób nie wspomnieć też o uchwytach do samochodu (m.in. uchwytach na zagłówek dla pasażera).

Co jeszcze może się przydać?

W pudełku z iPadem otrzymujemy odpowiedni przewód i zasilacz, natomiast warto mieć pod ręką egzemplarze zapasowe, zwłaszcza, jeśli chodzi o przewody. Dzięki temu będzie można przykładowo zawsze jedną sztukę mieć w domu, a drugą nosić przy sobie w torbie, aby z łatwością podładować sprzęt w pociągu, biurze czy na kampusie uczelni.

Ponadto, jeśli ktoś zainwestuje już w uchwyt samochodowy dla swojego iPada, warto uzupełnić go ładowarką samochodową, jeśli aktualnie jeszcze się odpowiedniego urządzenia tego typu nie posiada. Dzięki temu nie trzeba się będzie obawiać, że sprzęt rozładuje się podczas dłuższych tras.

Dodaj komentarz