cPanel VPS — dlaczego warto wybrać serwer kompatybilny z cPanelem?

cPanel VPS — dlaczego warto wybrać serwer kompatybilny z cPanelem?

Prywatne serwery wirtualne cieszą się obecnie ogromną popularnością, między innymi z uwagi na swoją wszechstronność i uniwersalność. Przykładowo dla osób, które rozważają wykorzystanie rozwiązania cPanel VPS również jest warty rozważenia, przy czym nie każdy serwer musi być z nim kompatybilny. Dlaczego warto postawić właśnie na taki, który będzie z cPanelem bez problemu współpracował? Wyjaśniamy!

Czym jest VPS?

W pierwszej kolejności warto pokrótce wyjaśnić, czym właściwie jest VPS. VPS to skrót od Virtual Private Server, a więc prywatny serwer wirtualny. Użytkownik, który wykupi dedykowany VPS, będzie miał do swojej wyłącznej dyspozycji wirtualny serwer stanowiący część fizycznej maszyny. Nie musi dzielić swojej przestrzeni z innymi klientami udostępniającej ją firmy, co pozwala na dostosowanie parametrów serwera do swoich potrzeb. Pewne zasoby co prawda są współdzielone między różnymi użytkownikami, ale poziom kontroli jest wyższy niż w przypadku typowego hostingu współdzielonego.

Sposobów na wykorzystanie VPS-a jest cała masa. Od własnego serwera w którejś z popularnych gier sieciowych (np. Minecrafcie), przez hostowanie sandboxa (wirtualnej “piaskownicy”, w której można dowolnie testować i rozwijać swoje projekty), po hostowanie wielu stron internetowych na WordPressie. Właśnie w tym ostatnim przypadku, gdy użytkownikowi zależy na zastosowaniu interfejsu cPanel VPS może okazać się strzałem w dziesiątkę — o ile jest kompatybilny z tymże rozwiązaniem.

cPanel to duże ułatwienie w zarządzaniu stronami WWW

cPanel jest popularnym interfejsem graficznym, który zbiera w jednym miejscu dużą ilość przydatnych funkcji dla webmasterów. Między innymi pozwala z łatwością zarządzać plikami i e-mailami, instalować aplikacje (których dostępna jest naprawdę ogromna ilość — każdy znajdzie coś dla siebie) czy wdrażać różnego rodzaju zabezpieczenia dla witryny. Przy okazji zalecamy zapoznanie się z materiałem na temat tego, jak chronić się przed włamaniem na serwer firmowy, jako że oszuści chętnie próbują takie ataki przeprowadzać.

Świetnie sprawdza się zwłaszcza u osób, które zarządzają wieloma stronami internetowymi i zależy im na tym, aby móc w krótkim czasie modyfikować parametry wielu witryn. W ofercie dobrych firm hostingowych, takich jak OVHcloud, można znaleźć zarówno VPS-y, jak i m.in. hostingi współdzielone i serwery dedykowane, które z nim bez problemu współpracują.

Co dość istotne, w ramach procesu instalacji interfejsu cPanel VPS nie wymaga dużej ilości czasu i energii. Zainstalowanie tego rozwiązania na swoim prywatnym serwerze wirtualnym jest stosunkowo proste i każdy powinien sobie z tym poradzić, jeśli będzie postępował zgodnie z instrukcją przygotowaną przez firmę hostingową.

Dodaj komentarz