W czasach dynamicznego rozwoju technologicznego

W czasach dynamicznego rozwoju technologicznego

Niemało młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w czasach ogromnego rozwoju najnowocześniejszych technik i z nieskrywaną często pogardą spogląda na przodków, jacy w ich spojrzeniu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia lub do konstruowania rzeczy znacznych.

Zjawiskiem zostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani wiadomościami o innowacyjnych gadżetach technologicznych czy elektronicznych i wydawać by się mogło, że w gruncie rzeczy żyjemy w erze geniuszy. Kto niemniej jednak zna historię ludzkości, całkowicie zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury. Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przekształcaniem czy optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu.

Jakkolwiek to dosadne, że dziś nikt nie mógłby cieszyć się nowoczesnym modelem samochodu, jeżeli dużo tysięcy lat temu – dzisiaj już nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie i kiedy tak właściwie – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak obecne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie sprawy, że życie bez niego byłoby absolutnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technika.

Bez niego nie byłoby dopuszczalne większość dzisiejszych urządzeń. Wypada o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach żyjących na świecie w czasach antycznych, ponieważ gdyby nie inwencja Ateńczyków, dużo dziedzin dzisiejszej nauki nie miałoby prawa bytu.

W dobie współczesnych czasów, w nadzwyczaj prędkim tempie rozwijają się techniki w każdej dyscyplinie życia. Wszystkie laboratoria przez cały czas prowadzą przeróżne badania oraz testy na innowacyjnych produktach, po to żeby mogły pozostać wprowadzone na rynek oraz jednocześnie stać się dostępne dla szablonowego, normalnego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak kierowanie prac w tym kierunku, bo cywilizacja chce oraz pragnie w dalszym ciągu się rozwijać, a do tego by to mogło nastąpić niebezużyteczne są tego typu badania.

Dodaj komentarz