Jaki dressing do opon w kosmetyce samochodowej daje najlepsze efekty?

Jaki dressing do opon w kosmetyce samochodowej daje najlepsze efekty?

Trudnym zadaniem jest to aby opony zachowały swój fabryczny wygląd. Przez cały czas ogumienie narażone jest na zanieczyszczenia takie jak kurz, czy smar, które znajdują się na drodze po której porusza się samochód. Dodatkowym czynnikiem negatywnie oddziaływującym na stan ogumienia jest promieniowanie UV, które powodujące blaknięcie opon. Warto w tym miejscu zadać sobie pytanie, jak sprawić aby opony zachowały swój naturalny wygląd przez długi czas użytkowania. Rozwiązaniem problemu jest dressing opon, czyli zastosowanie specjalistycznych preparatów stworzonych wyłącznie do konserwacji ogumienia. 

Dressing do opon – Zadbaj o swój samochód

Fabryczne opony nadają naszemu autu wyjątkowy wygląd. Wszystko to spowodowane jest głęboką czernią, która idealnie komponuje się z linią podwozia. Jednak już po miesiącu użytkowania opony tracą swój wyjątkowy charakter. Ogumienie gubi swoją naturalną czerń i stają się wyblakłe. Idealnym tutaj rozwiązaniem jest dressing opon. Wystarczy już jeden zabieg na kwartał aby opony zachowały swój unikalny wygląd.

Wspaniały wygląd opon to nie jedyne zastosowanie dressingu. Opony w znaczący sposób tracą swój wygląd przez promieniowanie UV. Jeśli przykładowo miejsce parkingowe na którym trzymamy samochód jest nasłonecznione, to żywotność opon może nawet spaść o kilkanaście procent. Tutaj z rozwiązaniem przychodzą specjalne preparaty z filtrem, które czyszczą i konserwują ogumienie, a także chronią opony przed promieniowaniem UV. Ogumienie w ten sposób zyskuje swój unikatowy wygląd oraz zyskują dodatkowe zabezpieczenie w postaci ochrony przed czynnikami środowiskowymi takimi jak sól czy chemikalia, które wysypywane są na drogę w czasie zimy by roztopiły lód znajdujący się na jezdni.

Produktów do czyszczenia i konserwacji opon jest niezliczona ilość na rynku. Takie artykuły jak pianki, oleje, spreje, pasty dostępne są w różnych wariantach, jednak zastosowanie jest podobne. Należy nałożyć niewielka ilość preparatu na czyszczoną powierzchnie gumy i odczekać kilkanaście minut. W następnej kolejności przecieramy czyszczoną powierzchnie szmatka lub specjalną gąbką. Jeśli efekt nas w pełni nie zadowala zabieg należy powtórzyć. Aby nałożona powłoka miała szansę się utrwalić, należy ją chronić przed nadmierną wilgocią. 

Podczas wyboru dressingu do opon najważniejszy jest efekt końcowy. Specjalistyczne preparaty dzielą się na dwie grupy. Na takie które nadają czyszczonej powierzchni głęboki połysk lub na takie które nadają czyszczonej powierzchni matowienie. To od nas zależy w głównej mierze na jaki preparat się zdecydujemy. 

 

Dodaj komentarz