Rekordowy IV kwartał 2015 roku w wykonaniu Netflix

Rekordowy IV kwartał 2015 roku w wykonaniu Netflix

Od kiedy na targach CES 2016 ogłoszono, że Netlfix rozszerza swoją działalność na 130 nowych krajów, w tym również dotyczy to Polski będziemy baczniej przyglądać się temu gigantowi rynku VOD. Firma ogłosiła niedawno wynika za IV kwartał zeszłego roku. Przychody Netflix wyniosły w ostatnich 3 miesiącach 2015 roku aż 1,823 miliarda dolarów przy czym czysty zysk wyniósł 43 miliony.

Netflix oferuje swoje usługi na wielu platformach jak urządzenia mobilne, komputery czy inteligentne telewizory. W usługach znajdziemy wiele filmów i seriali, a także wiele własnych produkcji – House of Cards oraz Narcos. Jest oferowana w wielu językach, a przy ekspansji światowej ma być dostępna w jeszcze większej liczbie języków.

Widzimy to na przykładzie Polski, że na chwile obecną oferta jest okrojona. Miejmy nadzieję, że sytuacja w naszym kraju zmieni się i Netflix będzie wprowadzał do naszego kraju pełen wachlarz swoich usług w języku polskim.

Netflix poinformował także o rekordowym wzroście liczby abonentów w czwartym kwartale 2015 roku. Wcześniejszy rekord wynosił 5,59 miliona nowych subskrybentów w 3 miesiące. Ostatni rekord przyniósł 1,56 miliona użytkowników z USA oraz 4 040 000 abonentów z innych krajów. Obecna liczba posiadaczy wykupionych pakietów w Netflix wynosi 75 milionów.

Przeczytaj także: Jak zacząć z Netflix na urządzeniu mobilnym

Wzrost ten pokazuje, że na świecie brakuje usług tego typu w przeciwieństwie do USA, gdzie Netflix dostępny jest od lat. Możemy przypuszczać, że liczba abonentów w tym roku przekroczy 100 milionów, a pierwszy kwartał 2016 roku może poprawić rekord z końcówki ubiegłego.

Dodaj komentarz