Mało pamięci? Google Play proponuje odinstalować rzadko używane aplikacje

Mało pamięci? Google Play proponuje odinstalować rzadko używane aplikacje

Co roku pojawiają się smartfony szybsze, bardziej wydajne, z lepszymi ekranami oraz wszelkimi nowymi funkcjami, które ułatwiają życie. Jedyne co się od dłuższego czasu nie zmienia to pojemność urządzeń. Wszyscy praktycznie na nią narzekają. Ile by nie było to jest zawsze za mało. Standardową i wyjściową pojemnością praktycznie w każdym smartfonie jest 16 GB. Sami wiecie, że nie potrzeba wiele czasu do zapełnienia całej pamięci aplikacja, grami czy innymi multimediami.

Teraz Google wdraża nowe narzędzia w Google Play, aby pomóc użytkownikom zwolnić trochę miejsca, gdy po prostu nie ma wystarczającej ilości pamięci na zainstalowanie nowej aplikacji. Wydaje się, że Google pracuje nad tą funkcją od końca zeszłego lata, ale dopiero teraz będzie ona dostępna szeroką skalę.

Tryb działa w bardzo prosty sposób, kiedy chcesz zainstalować nową aplikację, ale telefon nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, w Google Play pojawi się lista sugerująca odinstalowanie rzadko używanych aplikacji. Na razie funkcja będzie sugerowała wyłącznie aplikacje lub gry, ale wkrótce może się to zmienić. W ten sposób będziemy mogli usunąć również zdjęcia lub filmy.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz