Ramka cyfrowa do zdjęć – jaką kupić i na co zwrócić uwagę?

Ramka cyfrowa do zdjęć – jaką kupić i na co zwrócić uwagę?

Ramka cyfrowa to ciekawe urządzenie, które może spodobać się miłośnikom nietypowych rozwiązań. Zamiast tradycyjnych drewnianych ramek ze zdjęciami możemy mieć bowiem na półkach ramki cyfrowe, które będą odtwarzały kilka czy kilkanaście różnych zdjęć, które chcielibyśmy mieć zawsze na widoku. Ramka cyfrowa jest wyposażona w wyświetlacz LCD o różnej przekątnej. W momencie, gdy będziemy chcieli obejrzeć fotografie, wystarczy włożyć do gniazda kartę pamięci. Sprzęt zasilany jest sieciowo lub cyfrowo i może być dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Na co zwrócić uwagę kupując ramkę cyfrową i jakie modele są godne polecenia? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę kupując ramkę cyfrową?

Jeśli nie chcesz drukować zrobionych zdjęć i przechowywać ich w albumach, to ramka cyfrowa jest idealnym rozwiązaniem. Zdjęcia na takim urządzeniu mogą wyświetlać się jak prezentacja, ramka po kolei pokazuje fotografie, które do niej wgramy. Na co jednak zwrócić uwagę kupując takie urządzenie? Przede wszystkim na ekran, powinien on pasować do miejsca, w którym się znajdzie. Możesz wybrać bardzo duży model lub też kompaktową ramkę, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w swoim domu. Najchętniej kupowane są ramki 7 i 8-calowe. Ważna jest też rozdzielczość ekranu, im większa przekątna ekranu, tym większa powinna być także jego rozdzielczość.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość obrazu – sprawdź, jak prezentuje się kontrast i jasność w danym modelu ramki cyfrowej. Ważne jest także zasilanie sprzętu. Ramki mogą być wyposażone w zasilanie sieciowe lub bezprzewodowe. W przypadku ramek zasilanych na baterie lub akumulator dużym plusem jest to, że sprzęt można postawić w dowolnym miejscu i nie ogranicza nas kabel. Ciekawe mogą być też funkcje dodatkowe, które oferuje ramka np. odtwarzanie muzyki i filmów, niektóre modele mogą też pełnić funkcję zegara lub budzika.

Jaką ramkę cyfrową wybrać?

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli ramek cyfrowych. Jeśli masz problem z wyborem najlepszej, to możesz sprawdzić rankingiproduktow.pl. Znajdziesz tam polecane modele ramek cyfrowych, które są warte uwagi. W rankingu można znaleźć np. ramkę cyfrową Hama Steel Basic 20,32 cm 8,0″ lub ramkę Intenso 8 Photobase. Specjaliści opisują specyfikacje poszczególnych produktów oraz dają możliwość sprawdzenia aktualnej ceny urządzenia. Ramka cyfrowa to ciekawy gadżet, który może być funkcjonalnym elementem wystroju wnętrza. W niewielkiej cenie możemy kupić dobry produkt, który w pełni spełni swoją funkcję, czyli będzie wyświetlał fotografie.

Dodaj komentarz