Pokemon GO z nowym funkcjami Gymów. Wkrótce wspólne naloty trenerów

Pokemon GO z nowym funkcjami Gymów. Wkrótce wspólne naloty trenerów

Niantic jakiś czas temu zapowiedziało usunięcie znanych dotychczas “gymów” w grze Pokemon GO, aby zastąpić je nowymi mechanikami i funkcjami rozgrywki. Przestały one funkcjonować na dobre od wczoraj. Po ich wyeliminowaniu, Niantic opublikował co zostaje dodane do gry. Usunięty zostanie “system prestiżu”, każdy z gymów będzie miał od teraz sześć miejsca na Pokemony. Nie można będzie w nim umieścić dwóch takich samych stworków.

Dodatkowo wprowadzony zostanie nowy system motywacyjny. Każdy z Pokemonów będzie miał poziom motywacji, który będzie spadał wraz z ubiegiem czasu. Trenerzy z tej samej drużyny będą mogli je karmić jagodami, aby poziom nie spadał, a wraz z tym nie spadało CP. Po wyczerpaniu motywacji, Pokemon wróci do trenera. Dobrą wiadomością jest to, że spadek CP jest tymczasowy i działa wyłącznie w danym gymie, a po jego opuszczeniu wraca do normy. Trenerzy też nie będą wyalczyć najsłabszymi Pokemonami w kolejności, a tymi, które są najdłużej w gymie i jest to niezależne od ich CP.

Teraz również każdy Gym jest PokeStopem. Można do niego podejść, przekręcić zdjęcie i uzyskać różne gadżety jak w dotychczasowych PokeStopach. W Gymach będzie można zdobywać również odznaki – złote, srebrne oraz brązowe. Trenerzy będą mogli zdobywać wyższą rangę za walki, przekręcanie wspomnianych kółek ze zdjęciami oraz karmieniem jagodami Pokemonów. Wyższy poziom, oznacza też lepsze gadżety, które będą wypadać.

W Pokemon GO pojawia się również Raid Battle, czyli nalot wykonywany przez wielu graczy w celu pokonania silniejszego przeciwnika. Na tzw. “raid” może zebrać się maksymalnie 20 trenerów. Na Gymem pojawi się jajko z licznikiem, a gdy wybije na nim zero, pojawia się na nim gigantyczny Pokemon, zwiastujący rozpoczęcie walki. Trenerzy będą mieć 5 minut na jego pokonanie, a jeśli im się to uda to każdy z nich będzie mógł złapać przeciwnika przy użyciu tradycyjnych metod. Dodatkowo potężny Pokemon może wyrzucić dodatkowe przedmioty, które nie będą dostępne w żaden inny sposób jak jagody czy PokeBall’e.

Aby wziąć udział w nalocie, musisz zdobyć Raid Pass. Będziesz mógł je zdobyć raz dziennie, przekręcając zdjęcia w Gymie. Dostępny, za darmo będzie tylko jedne dziennie. Będzie można je również kupić za prawdziwe pieniądze. Na razie jednak Raid Battle są dostępne w wersji beta i będą stopniowo wdrażana dla wszystkich graczy. Pozostałe funkcje powinny pojawić się po zaktualizowaniu Pokemon GO.

Źródło: PhoneArena, Niantic

Dodaj komentarz