Podgląd linków, większe emotikony, zamazane wiadomości oraz wiele więcej w iMessage na iOS 10

Podgląd linków, większe emotikony, zamazane wiadomości oraz wiele więcej w iMessage na iOS 10

Dziś Apple ogłosiło wszelkie nowości w iOS 10, a ja pokrótce postaram się opisać wszystkie najważniejsze i najfajniejsze zmiany, które na nas czekają. Bardzo rozbudowana prezentacja dotyczyła aplikacji Wiadomości, gdzie poznaliśmy wiele nowych funkcji, które trafią za kilka miesięcy w nasze ręce. Zobaczy m. in. “bogaty” podgląd wysyłanych linków, wbudowane odtwarzanie filmów z YouTube oraz ulepszone wysyłanie zdjęć i filmów.

Będziesz w stanie zrobić zdjęcie bezpośrednio z aplikacji Wiadomości w iOS 10, z możliwością otwarcia okna kamery bezpośrednio na górnej części klawiatury. Jeśli chcesz dołączyć istniejące zdjęcie, przesuń palcem w prawo wglądu do swojej galerii. Emotikony w iOS 10 będą trzykrotnie większe, a klawiatura będzie przewidywać jakiej emotikony chcemy użyć. Możemy także wybrać klawiaturę emoji, a następnie kliknąć na słowo, aby je zastąpić emotikoną.

Pojawiają się nowe efekty z animowanymi chmurkami na czele, które zmieniają rozmiar, aby lepiej wyrażać emocje. Najbardziej podoba mi się opcja “niewidzialnego atramentu”, dopiero po przesunięciu palcem po wiadomości zobaczymy jej treść. Dotyczy to również obrazków. Będzie także możliwość własnoręcznego pisania wiadomości.

Kolejną z fajniejszych nowości jest wsparcie dla Digital Touch, który po raz pierwszy zadebiutował na Apple Watch w ubiegłym roku. Pozwala to na wysyłanie szkiców cyfrowych, bicie serca oraz wiele więcej.

Dodaj komentarz