Modele BIM – co warto o nich wiedzieć i kiedy je przygotować?

Modele BIM – co warto o nich wiedzieć i kiedy je przygotować?

Technologia BIM, czyli modelowanie informacji budynku zyskuje w naszym kraju coraz większe zainteresowanie. Nowoczesne budownictwo wykorzystuje bowiem liczne rozwiązania i technologie, które mają za zadanie usprawnić cały proces realizacji inwestycji. Dzięki BIM oraz ich modelom praca na poszczególnych etapach inwestycji przebiega bezproblemowo i jest bardziej zorganizowana. Zobacz, czym są modele BIM i w jakiej sytuacji warto je przygotować.

Czym są modele BIM?

Modelowanie informacji budynku https://bimally.pl/ pozwala zaoszczędzić czas i nerwy nie tylko inwestorowi. To bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich osób, które biorą udział w realizacji danej inwestycji. Modele BIM to najprościej mówiąc modele 3D, które są połączone z danymi na temat określonego produktu. Modele BIM to świetna alternatywa dla tradycyjnych zdjęć, które mogą w pełni nie oddawać wyglądu danego przedmiotu. Dzięki takiej wizualizacji inwestor czy też inne osoby mogą dokładnie obejrzeć produkt i zdecydować, czy odpowiada on ich oczekiwaniom.

Do modeli są dołączone informacje dotyczące m.in. wagi, wymiarów, materiałów i zużycia energii elektrycznej. Dzięki temu można podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu z pełnym przekonaniem, że dany przedmiot spełni nasze wymogi. Nowoczesne modele BIM zawierają instrukcje montażu produktu, jeśli taka jest konieczna. Wszystkie dane zgromadzone są w jednym miejscu, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas zakupów. Modele 3D tworzy się w specjalnie do tego przeznaczonych programach. Umożliwiają one kreowanie modeli w różnych formatach i językach.

Kiedy warto przygotować modele BIM?

Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku branży budowlanej i architektonicznej. Przygotowanie modeli wymaga nakładów finansowych, ale jest to inwestycja, która może szybko się zwrócić. Tworzenie modeli 3D jest opłacalne dla producenta i pozwala zwiększyć sprzedaż. Pokazując modele potencjalnym klientom, można ich bardziej zaciekawić konkretną ofertą i w rezultacie dokonać transakcję, która zasili konto producenta wysoką sumą.

Jeśli klient nie jest zdecydowany, to pokazując mu modele, możesz wzbudzić jego ciekawość i pokazać szczegóły przedmiotu. Nie jest to możliwe w przypadku zwykłych zdjęć. Modele BIM warto przygotować, jeśli chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej firmy na rynku i pozyskać nowych klientów. Nie każdy producent może pochwalić się takim rozwiązaniem, dlatego możesz zdobyć miano lidera, tylko dzięki wprowadzeniu nowoczesnych technologii podczas prezentacji i sprzedaży produktów.

Dodaj komentarz