Pierwsza Pomoc – wszystko co musisz wiedzieć

Pierwsza Pomoc – wszystko co musisz wiedzieć

Pierwsza Pomoc to podstawy ratowania ludzkiego życia, które powinien znać każdy. Uczą nas tego w szkoła lub na kursach na prawo jazdy. Dużo rozmawia się o tym zagadnieniu w internecie, TV czy radio, ale czy potrafimy udzielić pierwsze pomocy prawidłowo? Z czasem zapominamy podstawowe procedury udzielania pomocy, które są koniecznością w nagłych wypadkach. Z ‘pomocą’ przychodzi nam aplikacja, która sprawdzi naszą wiedzę z tego zakresu. Wydawcą aplikacji jest Looksoft, a patronat nad jej powstaniem objęło Orange oraz Lux Med. Pierwszą Pomoc znajdziemy w App Store, Google Play oraz Windows Store.

W aplikacji znajdziemy najczęściej spotykane sytuacje zagrożenia życia oraz wskazówki do każdej z nich jak postępować, aby uniknąć dalszych komplikacji oraz pomóc osobie poszkodowanej. Baza punktów medycznych pozwolą na szybką lokalizację w razie potrzeby. Pierwsza Pomoc daje nam także kompedium wiedzy na temat szczepień, chorób tropikalnych oraz podstawowego wyposażenia apteczki.

Możemy także dostosować pod siebie dane w aplikacji podając imię, nazwisko, grupę krwi, alergie, przyjmowane leki. Jest to dość niestandardowe, lecz w przyszłości może stać się to bardzo przydatne w przypadku zagrożenia życia.

Przeczytaj także: Nawet 25 % osób nie wykonało połączenia na swoim smartfonie w tym tygodniu

W aplikacji znajdziemy także przydatne narzędzia jakimi są latarka oraz metronom. Możemy także za pomocą jednego przycisku wykonać telefon alarmowy, co jest raczej zbędną opcją podczas stresujących sytuacji. oferuje nam również test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, który warto wykonać raz na jakiś czas, aby nie zapominać podstaw tego fachu.

Obyście tylko nigdy nie musieli korzystać z tej aplikacji, ale zawsze warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Pobierz:

Dodaj komentarz