Patent Apple na podwójny wyświetlacz laptopa bez fizycznej klawiatury

Patent Apple na podwójny wyświetlacz laptopa bez fizycznej klawiatury

Patent Apple zdradza, że firma może pracować nad podwójnym wyświetlaczem dla MacBooka lub iPada, aby wyeliminować fizyczną klawiaturę. Drugi z wyświetlaczy będzie posiadał lepszą widoczność oraz znakomicie będzie tłumił refleksje. Może on działać jako ogromny touchpad, który może służyć jako klawiatura lub wskaźnik w różnych aplikacjach.

Patent ukazuje dwie wersje – jedna ze stałym połączeniem między ekranami oraz druga z odczepianym ekranem. Główny ekran miałby być panelem OLED, a drugi LCD. Nie jest to nic nowego, ale może być bardzo przydatne jak pokazuje przykład Lenovo Yoga Book. Przede wszystkim mogą na tym skorzystać artyści, którzy mogą użyć np. Apple Pencil do tworzenia grafiki. Jedna powierzchnia będzie robocza, a na drugiej wyświetli się efekt prac.

W przypadku klawiatury może to stanowić problem, ponieważ użytkownik będzie musiał pisać na płaskiej powierzchni i nie będzie mógł poczuć fizycznych klawiszy. Jednak na razie jest to tylko patent i nie wiadomo, czy kiedykolwiek Apple zdecyduje się na wprowadzenie takiego rozwiązania.

Źródło: TNW

Dodaj komentarz