Night Shift i Tryb Oszczędzania Energii pracują razem na iOS 9.3.2 beta 2

Night Shift i Tryb Oszczędzania Energii pracują razem na iOS 9.3.2 beta 2

Wszyscy posiadacze urządzeń mobilnych Apple nie mogli się doczekać aktualizacji iOS 9.3 głównie ze względu na funkcję Night Shift. Po jej włączeniu jasne niebieskie światło jest eliminowane z ekranu iPhone’a lub iPad’a. Badania wskazują, że ten kolor światła może męczy oczy, zaburzać normalny rytm dobowy i utrudnia zasypianie.

Wraz z wprowadzeniem funkcji Night Shift pojawił się pewien problem, ponieważ nie działała ona do spółki z Trybem Oszczędzania Energii. Nie wiadomo z jakiego powodu Apple nie umożliwiło działania obu opcji na raz. Night Shift i Tryb Oszczędzania Energii przydają się zazwyczaj pod koniec dnia, kiedy bateria jest na wyczerpaniu, a nasze oczy są mocno zmęczone.

Użytkownicy oczywiście znaleźli sposób, który pomagał włączyć obie funkcję jednocześnie przy wykorzystaniu Siri. Nie jest to oczywiście oficjalny “patent” Apple. Programiści wprowadzili jednak w iOS 9.3.2 beta 2 taką możliwość. Tak więc będziemy musieli poczekać jeszcze trochę, a by bez kombinowania korzystać z obu opcji w razie konieczności.

Źródło: RedmondPie

Dodaj komentarz