Nigdy niewydany smartfon Microsoft Lumia 750 na filmie

Nigdy niewydany smartfon Microsoft Lumia 750 na filmie

Windows Phone to już przeszłość i jest już mało znaczącym systemem mobilnym, ale nie oznacza to, że nie ma już żadnych urządzeń na rynku. Do tej pory, fani Microsoftu mogą posiadać smartfony, które pojawiały się jeszcze w 2015 i 2016 roku. Cały oddział mobilny Microsoftu został jednak odkupiony przez HMD Global i w tym momencie wszystkie planowane urządzenia musiały zostać schowane głęboko do szafy.

Microsoft planował wydać dwa smartfony Lumia przed sprzedażą swojego oddziału, o których pojawiały się plotki. Jak wiemy Lumia 750 i Lumia 850 nie ujrzały nigdy światła dziennego. Oba urządzenia miały być średniej klasy smartfonami, które według wszystkich plotek nie ukazały się, ponieważ Microsoft chciał uniknąć wszelkich, ewentualnych kłopotów związanych z ich wydaniem.

Rok później, prosto z Chin możemy zobaczyć film, gdzie w głównej roli występuje Lumia 750. Choć pojawiały się informacje na temat tego telefonu wraz ze specyfikacją, ale nigdy nie widzieliśmy go w akcji. Jego nazwa kodowa to Guilin, a na tamte czasy był on właśnie średniej klasy urządzeniem z 1 GB RAM oraz pojemnością 8 GB. Za działanie miał odpowiadać chipset Qualcomm Snapdragon 210/212.

Lumia 750 posiada 5-calowy ekran HD (720p) oraz dwa aparaty 5 MP z przodu i z tyłu. Pojemność baterii to 2.020 mAh. Nie wyróżnia się on niczym szczególnym i wygląda jak typowa Lumia.

Źródło: WindowsCentral

Dodaj komentarz