Niesamowita gra Monument Valley za darmo na iOS

Niesamowita gra Monument Valley za darmo na iOS

Monument Valley to gra, w którą w wolnych chwilach pogrywał Frank Underwood z genialnego serialu House of Cards. Przyznam szczerze, że stąd właśnie znam tę grę. Gra jest genialna ze względu na grywalność, ale przede wszystkim ze względu oprawy graficznej. Nie dziwi więc fakt, że gra została wybrana przez Apple grą roku 2014 oraz zdobyła nagrodę Apple Design Award.

Monument Valley jest grą logiczną i po prostu trzeba w nią zagrać. W grze wcielamy się w postać IDy, niemej księżniczki, która chce odkupić swoje winy. Musimy jej pomóc podążając przez trójwymiarowy świat pełen geometrycznych zagadek.

Teraz w App Store można pobrać ją całkowicie za darmo wraz z nowymi poziomami w rozszerzeniu o nazwie Forgotten Shores. Wcześniej gra kosztowała 3,99 dolara. Ta cena niestety nadal obowiązuje w Google Play.

Ta gra to żyła złota deweloperów z Ustwo. Monument Valey przyniosło wydawcy aż 5,8 miliona dolarów od chwili premiery. 80 % przychodów pochodziło właśnie od użytkowników sytemu iOS. Odnośnie Androida były to nieznaczne przychody względem pobrań z App Store. Większość kopii gry była również wersjami pirackimi. Być może z tego wynika zmiana ceny w App Store.

Dodaj komentarz