Masowa produkcja iPhone 8 rozpocznie się dopiero na przełomie listopada i grudnia

Masowa produkcja iPhone 8 rozpocznie się dopiero na przełomie listopada i grudnia

Apple zamierza w tym roku zaprezentować trzy nowe modele telefonów, w tym wyjątkowy iPhone 8. Jak mówią najnowsze doniesienia może on zadebiutować na rynku dopiero w 2018 roku. Wcześniejsze plotki głosiły, że produkcja wszystkich iPhone’ów już się rozpoczęła. Jednak teraz chińskie media donoszą, że Foxconn i Pegatron nie są jeszcze gotowe do masowej produkcji. Co więcej dotyczy to wszystkich trzech urządzeń – iPhone 8, iPhone 7S i 7S Plus.

Wygląda na to, że produkcja iPhone 7 i iPhone 7s Plus z 4.7-calowym i 5.5-calowym ekranem LCD rozpocznie się dopiero w sierpniu. Oznacza to miesięczne opóźnienie względem odpowiedników z ubiegłego roku. Jeszcze gorzej wygląda sprawa iPhone 8 z ekranem OLED. Jego produkcja ma rozpocząć się na przełomie listopada-grudnia i zostanie dostarczany początkowo w małych ilościach.

Oczywiście głównym dostawcą iPhone 8 jest Foxconn ,ponieważ firma zdołała zapewnić 95% zamówień na tę wersję i niewielką ilość iPhone 7s i 7s Plus. Pegatron ma zająć się produkcją 65 % 4.7-calowego iPhone 7s oraz niewielką ilością iPhone 8. Wistron ma z kolei zająć się głównie produkcją 5.5-calowego iPhone 7s Plus.

Źródło: Digitimes

Dodaj komentarz