Masowa produkcja Galaxy S8 rozpocznie się w marcu. 10 mln sztuk na początek

Masowa produkcja Galaxy S8 rozpocznie się w marcu. 10 mln sztuk na początek

Przez ostatnie lata wszystkie nowe modele z serii Galaxy S, Samsung prezentował podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Nie inaczej było w przypadku doniesień o Galaxy S8, który według plotek miał być zaprezentowany na MWC 2017 pod koniec lutego. Jednak w ostatnich dniach mówi się o tym, że kolejna seria flagowego smartfonu Samsunga ma zostać zaprezentowana w kwietniu na specjalnym wydarzeniu w Nowym Jorku.

Najnowszy raport z Korei Południowej mówi, że firma będzie chciała zamówić 10 milionów sztuk na sam początek. Ze względu na porażkę związaną z Galaxy Note 7, to właśnie Galaxy S8 (ewentualnie Galaxy S8 Plus) może cieszyć się dużą popularnością tuż po premierze, ponieważ będzie bezpośrednim następcą udanych modeli Galaxy S7.

Według raportu z ETNews, Samsung poinformował o swoich planach dostawców elementów dla Galaxy S8 w ciągu ostatnich kilku dni. Pierwsze elementy mają zacząć trafiać do zakładu produkcyjnego w najbliższych tygodniach. Ma to pozwolić na pełne uruchomienie produkcji już w marcu. Raport mówi również o wyprodukowaniu 5 milionów jednostek w marcu oraz kolejnych 5 mln sztuk w kwietniu.

Przypomnijmy, że Samsung zdołał sprzedać 10 milionów jednostek Galaxy S7 w 2016 roku, krótko po wypuszczeniu smartfonu na rynek.

Źródło: ETNews, PhoneArena

Dodaj komentarz