Little Hope, czyli druga część antologii od Supermassive Games

Little Hope, czyli druga część antologii od Supermassive Games

Little Hope to kolejna odsłona z serii The Dark Pictures Anthology, która została opracowana przez Supermassive Games. Zespół ten kojarzony jest przede wszystkim z gry Until Dawn, a także pierwszej odsłony antologii, czyli gry Man Of Medan. Little Hope, tak samo jak wcześniej wspomniane tytuły, utrzymana jest w klimatach horroru.

Podobnie, jak w przypadku Until Dawn czy też Man Of Medan, Little Hope również opowiada historię, w której głównymi bohaterami jest kilka postaci, o losach których decyduje sam gracz. Zabawa w Little Hope polega na eksploracji terenu a także podejmowaniu decyzji, które mają bezpośredni wpływ na to czy aktualnie kontrolowana przez gracza postać przeżyje czy też nie.

Fabuła gry

W The Dark Pictures: Little Hope gracz śledzi losy czwórki nastolatków oraz ich nauczycielki, którzy trafili do tytułowego miasteczka. Miejsce to uznane jest za opuszczone. Wieczór, w którym bohaterzy trafiają do miasteczka jest niezwykle mglisty.

Uczniowie wraz ze swoją nauczycielką są zmuszeni spędzić tam najbliższą noc. Mimo opinii, że miejsce to jest opuszczone bohaterzy dość szybko dochodzą do wniosku, że miejscowość została opanowana przez mroczne siły.

Protagoniści znajdują się w sytuacji bez wyjścia. Szukając sposobu na ucieczkę muszą stawić czoła mrożącym krew w żyłach wizjom z XVII-wiecznego polowania na czarownice.

Mechanika gry

Rozgrywka oparta została na schemacie takim jak we wcześniejszych produkcjach Supermassive Games. W szczególności można wziąć pod uwagę ostatni tytuł tego zespołu, czyli Man Of Medan. Wydarzenia na ekranie prezentowane są w formie krótkich filmów a w trakcie samej rozgrywki gracz kontroluje jedną z dostępnych postaci.

Gra polega na eksploracji, okazjonalnym mini gierkom zręcznościowym a także na rozwiązywaniu zagadek logicznych. W rozgrywce znajduje się oczywiście znany ze wcześniejszych gier Supermassive Games system wyborów wpływający na to jak długa będzie historia protagonistów oraz ilu z nich dożyje do końca gry.

Wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe podane przez producenta to:

  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon HD 8570 lub lepsza
  • 80 GB HDD
  • Windows 10 64-bit.

Rekomendowane wymagania sprzętowe to natomiast:

  • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • 80 GB HDD
  • Windows 10 64-bit.

Gra dostępna jest na komputery stacjonarne (PC), a także konsole Play Station oraz Xbox.

Dodaj komentarz