LG V20 oficjalnie zaprezentowany. Multimedialny flagowiec ze świetnym parametrami

LG V20 oficjalnie zaprezentowany. Multimedialny flagowiec ze świetnym parametrami

LG V20 został już oficjalnie zaprezentowany i przychodzi wraz z szeregiem usprawnień, zachowując wszystkie najlepsze funkcje swojego poprzednika V10. LG zdecydowało się na porzucenie ciężkiej i odpornej konstrukcji na rzecz lekkiej i aluminiowej obudowy. Informują również, że do budowy V20 użyto stopu aluminium AL6013, który jest wykorzystywany do budowy samolotów i łodzi. Tak samo jak swój poprzednik jest wytrzymały przy wszelkiego rodzaju wstrząsach, zgodnie z certyfikatem wojskowym MIL-STD-810.

Wyglądem przypomina on flagowca sprzed kilku miesięcy, czyli LG G5. Jednak zamiast modułu wyjmowanego z dołu urządzenia mamy tu zdejmowaną tylną pokrywę, która umożliwia wyjęcie baterii. Z tyłu znajdziemy dwa obiektywy aparatów oraz skaner linii papilarnych umieszczony tuż pod nimi.

V20 ma identyczny 5.7-calowy podstawowy ekran o rozdzielczości Quad HD jak V10. Drugi wyświetlacz jest ulepszony i jest dwa razy jaśniejszy niż ten zastosowany w V10. Obsługuje on również więcej znaków – 24 w porównaniu do V10, gdzie było ich 14. Ilość ikon aplikacji jest identyczna.

Nowy flagovies LG jest napędzany przez chipset Snapdragon 820 oraz 4 GB pamięci RAM. Pojemność wbudowana wynosi 64 GB z możliwością rozszerzenia. Ma taką samą konfigurację aparatu jak G5 – z aparatem 16 MP 16:9 z OIS oraz laserowym autofokusem z detekcją fazową, druga jednostka to szerokokątny sensor 8 MP o stałej ostrości z możliwością robienia zdjęć do 135 stopni.

LG V20 oferuje również system Steady Record 2.0 i jest pierwszym telefonem wykorzystującym EIS, czyli stabilizację wideo od Qualcomm w oparciu o żyroskopy. System oferuje również analizę strumienia obrazu (DIS) do śledzenia poruszającego się obiektu i stabilizację wideo po linii obiektu, a także minimalizuje zniekształcenia. LG V20 jest również zdolny do przechwytywania bezstratnego dźwięku 24-bit/48kHz wraz z filmami, które powinny zawierać bardzo głośny dźwięk (do 132 dB), takie jak muzyka na żywo bez wyraźnego pogorszenia jakości.

Z przodu znajdziemy aparat 5 MP z obiektywem f / 1.9, który jest w stanie zaoferować dwa rodzaje zdjęcia – normalne oraz szerokokątne. Punktem kulminacyjnym LG V20 jest dźwięk. Posiada on aż 4 przetworniki analogowo-cyfrowe (DAC) dla bardzo czystego dźwięku, oferuje 75-stopniową wyśmienitą regulację głośności i balansu L (lewy)/ R (prawy). Obsługuje również bezstratne odtwarzanie, a w zestawie znajdziemy wysokiej jakości słuchawki B&O Play.

Smartfon posiada również w pełni wymienialną baterię o pojemności 3200 mAh ze wsparciem QuickCharge 3.0. Jak już wcześniej mogliśmy się dowiedzieć, jest to pierwszy telefon z system Android 7.0 Nougat na pokładzie od razu po wyciągnięci z pudełka. Głównymi zaletami systemu jest tryb wielu okien, udoskonalony tryb Doze czy lepsze zarządzanie szybkimi powiadomieniami.

LG V20 będzie dostępny w trzech kolorach – srebrnym, różowym oraz tytanowym. LG zapowiada, że V20 będzie dostępny jeszcze w III kwartale tego roku, więc powinien pojawić się do końca tego miesiąca. Firma nie podała jeszcze oficjalnej ceny.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz