LG K7i, który ma odstraszać komary…

LG K7i, który ma odstraszać komary…

W historii powstało już wiele dziwacznych smartfonów, z jeszcze dziwaczniejszymi funkcjami, które miały sprawić urządzenie unikatowym. Najnowszym telefonem z tej kategorii jest zdecydowanie model LG K7i, który ma odstraszać komary.

Funkcja została nazwana “Mosquito Away” i jest doskonale widoczna, ponieważ jest to “guz” umieszczony z tyłu urządzenia. Ma on emitować fale ultradźwiękowe, które mają uchronić nas przed komarami. Firma LG zastosowała już system Mosquito Away w swoich klimatyzatorach i telewizorach, ale po raz pierwszy widzimy to w przypadku telefonu.

Jednak wiele badań wykazało, że żadne urządzenie przy pomocy fal ultradźwiękowych nie jest w stanie zapobiec pladze komarów i odstraszyć ich z naszego otoczenia. Pamiętam jak kilku lub nawet kilkanaście lat temu można było ściągnąć aplikacje, które miały emitować dźwięki i wpływać na to, że komary się do nas nie zbliżą. Jak łatwo zgadnąć nic to nie dawało, a był to jedynie “pic na wodę”. Podobnie jest zapewne też i w tym przypadku, a może to być wyłącznie ruch marketingowy ze strony LG.

Model K7i wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720. Wewnątrz znajdziemy czterordzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu zegara 1,4 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci masowej. Nie są to więc wybitne parametry, dodając do tego baterię o pojemności 2.500 mAh. Z tyłu znajduje się aparat 8 MP, a z przodu 5 MP. K7i działa na systemie Android 6.0 Marshmallow. Jego cena to 7990 rupii i będzie dostępny w Indiach. Jest to jeden z krajów, gdzie komary są nieodzownym elementem, jakkolwiek by to dziwnie brzmiało.

Źródło: AndroidAuthority

Dodaj komentarz