LG prezentuje nową serie smartfonów – Q6α, Q6 oraz Q6+

LG prezentuje nową serie smartfonów – Q6α, Q6 oraz Q6+

LG ogłosiło dziś swoją nową serię telefonów “Q”, które podobnie jak linia “G6” będzie posiadać ekrany “FullVision”. Jak wspomina producent są to średniej klasy smartfony z podstawowymi cechami urządzeń klasy premium w przystępnej cenie. W skład nowej serii wchodzą modele Q6+, Q6 oraz Q6α. Od kilku dni mówiło się tylko o jednym z nich, ale LG postanowiło sprawić małą niespodziankę. W zasadzie to LG Q6 został okrzyknięty mianem LG G6 mini.

Jak nie trudno się domyślić Q6+ ma być najlepszym z nich, Q6 pośrednim, a Q6a najsłabszym. Jedyną różnicą pomiędzy tymi trzema urządzeniami jest jedynie ilość pamięci RAM i pojemność wbudowana. Posiadają one 5,5-calowy wyświetlacz FullVision z rozdzielczością FHD+ – 2160×1080 pikseli, a więc od LG G6 różni je tylko rozmiar. Wewnątrz całej serii LG Q6 pracuje chipset Snapdragon 435. Każdy z nich ma baterię o pojemności 3000 mAh.

Tak prezentują są konfigurację LG Q6+, Q6 oraz Q6α: LG Q6α – 2 GB RAM / 16 GB pojemności LG Q6 – 3 GB RAM / 32 GB pojemności LG Q6+ – 4 GB RAM / 64 GB pojemności.

Z tyłu znajdziemy aparat 13 MP, a z przodu aparat 5 MP do selfie. Korpus urządzeń wykonany jest z aluminium serii 7000. Mimo tego, że są to telefony klasy średniej to będą posiadały rozpoznawanie twarzy, czyli funkcję prosto z G6.

Nie wiadomo, kiedy LG Q6+, Q6 oraz Q6α trafią do sprzedaży, ale mają być dostępne na wszystkich kluczowych rynkach. Dotyczy to również Polski, gdzie na pewno będą one dostępne w sprzedaży.

Dodaj komentarz