LG pracuje nad tabletem składającym się w smarfon

LG pracuje nad tabletem składającym się w smarfon

LG złożyło wniosek w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), który wskazuje, że firma pracuje nad urządzeniem przypominającym tablet, a po złożeniu telefon. Został on złożony w lipcu 2017 roku i został opublikowany dopiero w styczniu tego roku. Pokazuje potencjalne, dwie wersje i opisuje urządzenie jako “telefon komórkowy z elastycznym wyświetlaczem, który można złożyć na pół”.

Pierwsza z propozycji pokazuje urządzenie, które po złożeniu na przednim panelu wyświetla informacje jak godzina, a na drugim umieszczony jest aparat. Drugi przedstawia podobne rozwiązanie z tym, że tylna pokrywa po złożeniu odsłania część ekranu, aby tam na wąskiej powierzchni wyświetlić godzinę.

Wiemy, że Samsung również pracuje nad podobnym urządzeniem, ale może ono zostać wydane dopiero w 2019 roku. Nie wiadomo, kiedy LG będzie gotowe, aby pokazać swoje urządzenie. Obecnie tylko ZTE zaproponowało rozkładany smartfon, który według wielu wymaga jeszcze dopracowania, ale wydaje się ciekawym i pionierskim pomysłem.

Źródło: The Verge, GSMinfo

Dodaj komentarz