Jak zmienić starego iPhone’a w zwykły telefon i polepszyć wydajność

Jak zmienić starego iPhone’a w zwykły telefon i polepszyć wydajność

Jailbreak z definicji ma usuwać ograniczenia Apple dotyczące modyfikacji systemu iOS. Pozwala to dodawanie przeróżnych funkcji dla urządzeń, motywów czy tez poprawek. Jednak to nie wszystko jak pokazuje ten przykład. Leciwy już iPhone 4 został zamieniony w “zwykły” telefon komórkowy z ograniczonymi i podstawowymi opcjami. Jailbreak i modyfikacja została wykonana na iOS 7.

Zwykłe telefony to już rzadkość w obecnych czasach, a młodsze pokolenia mogą nie pamiętać już ery bez dotykowych ekranów i bajerów, które niosą ze sobą smartfony. Zwykłe telefony ograniczały swoją funkcjonalność do podstawowych opcji jak wykonywanie połączeń, pisanie wiadomości tekstowych, proste gry, czy nawet proste strony internetowe.

Użytkownik Reddita, Qualtza postanowił zamienić iPhone 4 w zwykły telefon, wyłączając wiele funkcji i możliwości. Wiadomo, że nie ma to zbytniego sensu w przypadku nowych urządzeń, ponieważ w ten sposób nie wykorzystamy ich całego potencjału, który drzemie pod maską. Jednak mają w szufladzie starszy smartfon, który już nie jest tak wydajny i nie spełnia naszych oczekiwań, jak najbardziej ma to sens. Wiadomo, że nowsze wersje iOS mają większe wymagania, z którym starszy sprzęt może sobie nie dawać rady. Jednak ograniczając to możemy uzyskać całkiem sprawnie działający telefon do podstawowych działań jak dzwonienie, czy pisanie wiadomości, ale również do słuchania muzyki, przeglądania stron internetowych, czy robienia zdjęć.

Proces w zasadzie obejmuje wyłączenie wszelkich niepotrzebnych funkcji urządzenia, jak JavaScipt w Safari, iMessage, E-mail, App Store oraz wszystkiego co jest “nowoczesne”. Obejmuje to także instalację wielu poprawek z Cydii jak chociażby HomescreenDesigner, NoKeyPop, iCleaner Pro, czy HideHomeTime. Następnie trzeba wszystko dostosować i skonfigurować, aby wyglądało to dokładnie jak na zdjęciach. Pod tym linkiem znajdziesz pełen tutorial jak tego dokonać.

Źródło: RedmondPie

Dodaj komentarz