Wieczór filmowy? Zobacz jak go przygotować

Wieczór filmowy? Zobacz jak go przygotować

Nie masz pomysłu na weekend? Podpowiadamy – przygotuj wieczór filmowy. To świetna propozycja na spędzenie czasu zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi. Również ciekawy pomysł na randkę. Żeby jednak wieczór filmowy był udany, musisz go odpowiednio przygotować. Jak przygotować wieczór filmowy? 

Przekąski i napoje 

Wieczór filmowy nie może obejść się bez przekąsek i napojów. Szczególnie jeżeli planujesz maraton. W ciągu kilkugodzinnego seansu na pewno zgłodniejecie. Dlatego jedzenie warto przygotować na zapas. Na wieczór filmowy możesz tradycyjnie przygotować popcorn. W końcu to najpopularniejsza przekąska, która kojarzy się nam z kinem. Jeżeli chcesz podejść do sprawy oryginalnie, to możesz przygotować popcorn karmelowy. Dodatkowo będziesz potrzebować cukier lub masę krówkową. Dla fanów zdrowego odżywiania natomiast proponujemy paluszki warzywne z hummusem, które można bez wyrzutów chrupać w trakcie filmu. A dla większych głodomorów pizza domowej roboty, którą możecie przyrządzić wspólnie przed seansem. Pamiętaj także żeby przygotować napoje, bo z całą pewnością dopadnie was pragnienie. 

Wybór filmu

Oczywiście najważniejszym etapem przygotowywania wieczoru filmowego jest wybór filmu. To dobry moment żeby nadrobić oscarowe zaległości lub wielkie klasyki, których jakimś sposobem jeszcze nie widzieliśmy. Jeżeli nie chcesz wybierać filmu samodzielnie, to możecie przeprowadzić w grupie głosowanie. Wybierzcie gatunek filmowy, a następnie napiszcie kilka tytułów. Na sam koniec przeprowadźcie głosowanie i gotowe film wybrany. Nie wiesz gdzie szukać filmu na wieczór filmowy. Wejdź na stronę https://multifilmy.pl/ i oglądaj filmy oraz seriale bez limitu. Na portalu znajdziesz  tysiące tytułów, także tych najnowszych. To najlepsze miejsce do szukania filmów na wieczór filmowy. 

Przyciemnij światło i wyłącz telefon

Jak uzyskać atmosferę jak w kinie? To proste, wystarczy, że wyłączysz telefon i zgasisz światła. Telefon jest bezsprzecznym rozpraszaczem. Stale pojawiające się powiadomienia będą przeszkadzać zarówno Tobie, jak i pozostałym uczestnikom w oglądaniu filmu. Dlatego przed seansem wszyscy wyłączcie telefony lub odłóżcie je do drugiego pokoju.

Drugim elementem jest zgaszenie świateł, tak jak w kinie. W ciemnym pomieszczeniu lepiej się ogląda i pozbędziesz się wszelkich dodatkowych bodźców. Pamiętaj także, żeby ustawić kanapę, krzesła lub fotele tak, żeby każdy uczestnik dobrze widział ekran. Komfort na wieczorze filmowym jest podstawą. 

Dodaj komentarz