Jak zwiększyć zainteresowanie fanów na Instagramie?

Jak zwiększyć zainteresowanie fanów na Instagramie?


Założenie konta na Instagramie nie musi być zobowiązujące ani skupione na zarabianiu jakichkolwiek pieniędzy. Niektórzy zakładają profile tylko i wyłącznie po to, aby publikować zdjęcia z wakacji lub dnia codziennego.

Istnieje jednak powiększające się wciąż grono osób, które zakładają konta na Instagramie z konkretnym pomysłem oraz celem. Tacy ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Instagram to potężne narzędzie, które przy odrobinie kreatywności i ogromie pracy może stać się źródłem dochodu, a nie zwyczajnym kontem z atrakcyjnymi fotkami.

Ten nadzwyczajny serwis fotograficzny każdego dnia przyciąga miliony osób, które gotowe są spędzić wiele godzin, przeglądając interesujące ich treści. Właśnie z tego powodu tak wielu kreatywnych ludzi inwestuje mnóstwo czasu w rozwijanie swoich kont na wszelkie możliwe sposoby. Instagram to potężna baza klientów, ale także miejsce, w którym eksperci od marketingu mają prawdziwe pole do popisu. Jak rozkręcić swoje konto Instagramowe i sprawić, że znajdzie się w centrum zainteresowanie ogromnych ilości osób?

Zacznij od zdjęć


Wiele osób tworzy konta z nastawieniem na zysk. Na ogół dotyczy to propagatorów konkretnego stylu życia lub wartości, z którymi identyfikuje się większa grupa.

Niezależnie jednak od tego, na czym chcemy się skupić i jakie treści będziemy przemycać w swoich postach, trzeba pamiętać o jednym, a mianowicie o zdjęciach. Instagram to przede wszystkim serwis fotograficzny i wobec tego ich jakość będzie miała kolosalne znaczenie.

Wiele osób korzysta z aparatów w telefonach komórkowych, co absolutnie nie umniejsza świetności zdjęć. Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia, kompozycję, ważne elementy zdjęcia, które chcemy wyeksponować. Estetyczne zdjęcia przyciągają uwagę innych użytkowników, a co za tym idzie – zdobywamy duże ilości lajków.

Żyjemy w kulturze obrazu, a społeczeństwo ma coraz większe wymagania odnośnie zamieszczanych w sieci fotografii. Zwiększyła się znacząco świadomość, a co za tym idzie, jesteśmy bardziej wymagający i wiemy, czego oczekujemy. Zdjęcia powinny być przejrzyste i przemyślane. Co jeszcze?

Hasztagi


Posługiwanie się hasztagami to rzecz przydatna i wyjątkowo ważna w przypadku Instagrama. Niepozorne znaczniki są w stanie tak naprawdę nakierować innych na nasze konto. Odpowiednia treść hasztaga z pewnością jest w stanie sprowadzić na nasze konto większą ilość gości, którzy poszukują właśnie takich, a nie innych treści. Warto wobec tego umiejętnie dobierać hasztagi tak, aby nie kolidowały z faktyczną treścią posta i żeby mówiąc wprost były spójne.

Nie warto przesadzać z ilością hasztagów. Nie sprawdza się w tym przypadku powiedzenie “im więcej, tym lepiej”. Warto również urozmaicać hasztagi i stosować je wymiennie, wprowadzając różnorodność pod postami. W ten sposób jesteśmy w stanie poszerzać własne zasięgi.

Bądź aktywny


Bez względu na to, jak szybko chcemy osiągnąć pewnego rodzaju popularność na Instagramie, warto zawsze aktywnie uczestniczyć w życiu innych użytkowników.

Przypuszczalnie istnieją konta, które w pewien sposób nawiązują do naszych treści lub są nam po prostu bliskie. Warto zaglądać na takie konta i komentować posty. W ten sposób pokazujemy innym, że jesteśmy człowiekiem po drugiej stronie ekranu, z którym można wejść w interakcję.

Zdobywanie zainteresowania na Instagramie wiąże się także z regularnym umieszczaniem postów. Osoby, które wrzucają posty raz w tygodniu z pewnością zauważą znaczącą różnicę, kiedy zaczną publikować częściej. Warto korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi. Jednym z popularniejszych narzędzi jest Insta Story, czyli dwudziestoczterogodzinna relacja w formie zdjęcia lub krótkiego filmiku.

Umieszczanie relacji pozwoli nam na bieżąco obserwować, kto tak naprawdę interesuje się naszym kontem. Jest też doskonałym narzędziem, ponieważ wyświetla się na samym szczycie, a wobec tego każdy obserwujący nas użytkownik zobaczy “nowość” tuż po wejściu na swoje konto.

Dodaj komentarz