Razer prezentuje swój telefon z ekranem 120 Hz, 8 GB RAM i głośnikami stereo

Razer prezentuje swój telefon z ekranem 120 Hz, 8 GB RAM i głośnikami stereo

Firma Razer znaną główne graczom z wysokiej jakości sprzętu, w styczniu przejęła firmę Nextbit. Efekt tego ruchu widzimy dziś w formie urządzenia, którym jest smartfon Razer Phone. Mimo niepozornego wyglądu, który możemy znać z telefonu Nextbit Robin, kryje on w sobie ogromną moc. Zgodnie z zapowiedziami i przeciekami, urządzenie ma być przeznaczone dla graczy, czego można było się spodziewać.

Razer Phone posiada 5.7-calowy wyświetlacz LCD QHD IGZO o szerokiej gamie kolorów i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Jest to mniej więcej dwa razy więcej niż w przypadku standardowych ekranów współczesnych smartfonów. Wyświetlacz wspiera technologię UltraMotion i został opracowany we współpracy z firmą Qualcomm, aby nie występowały żadne opóźnienia pomiędzy nim, a procesorem graficznym. Nie ma to też wpływu na żywotność baterii.

Razer twierdzi również, że jest to najgłośniejszy telefon w historii. Razer Phone jest wyposażony w 24-bitowy przetwornik DAC, posiada dwa przednie głośniki stereo z dźwiękiem Dolby Atmos, a każdy posiada własny wzmacniacz. Są one certyfikowane przez firmę THX.

Pod maską pracuje najwydajniejszy obecnie chipset, który znajdziemy w innych flagowych telefonach w tym roku, czyli Snapdragon 835. Do tego znajdziemy tu aż 8 GB pamięci RAM, co nie jest jeszcze tak powszechne wśród urządzeń mobilnych. Z tyłu znajdziemy dwa aparat – 12 MP z przesłoną f/1.75 oraz 13 MP z przesłoną f/2.6. Z przodu znajduje się 8-megapikselowa jednostka do selfie. Pojemność wewnętrzna wynosi 64 GB.

Razer Phone działa na Androidzie 7.1.1 Nougat, a aktualizacja Oreo ma pojawić się na początku przyszłego roku. Nie jest to czysty system i dostarczany jest z Nova Launcher Prime Razer Edition. W przycisku zasilania, z boku znajduje się czytnik linii papilarnych. Występuje on również w dwóch wersjach, z czego specjalna ma z tyłu zielone, charakterystyczne logo Razer. Telefon posiada baterię o pojemności 4000 mAh i jak zapewnia producent ma starczyć na oglądanie filmów przez 12 i pół godziny, słuchanie muzyki przez 63 i pół godziny oraz grę w Hearthstone przez 7 godzin. Do 85 % naładuje się w jedną godzinę dzięki wsparciu Qualcomm QuickCharge 4.0+.

Razer Phone będzie dostępny od 17 listopada, a jego cena to $699. Na początku będzie dostępny w USA i Kanadzie oraz sieci Three w Wielkiej Brytanii. Wkrótce ma także pojawić się na innych rynkach. Specjalna edycja z zielonym logo ma pojawić się na rynku w późniejszym terminie.

Dodaj komentarz