Projekt smartfonów Nexus na 2016 rok od HTC

Projekt smartfonów Nexus na 2016 rok od HTC

Po umiarkowanym sukcesie smartfonów Nexus 6P i Nexus 5X w 2015 roku, Google przygotowuje się do uwolnienia dwóch nowych smartfonów Nexus jeszcze w tym roku. Jak już wiele razy mogliśmy usłyszeć, za ich produkcję będzie odpowiedzialne HTC. Ich nazwa kodowa to Sailfish (lub S1) i Marlin (lub M1). Oczekuje się, że będą one wyglądały identycznie, a jedyną różnicą będzie ich rozmiar – odpowiednio 5 i 5.5 cali.

Android Police ujawniło dziś grafikę, która podobno ma przedstawiać urządzenia Nexus na 2016 rok. Od razu warto zaznaczyć, że nie jest to oficjalny render, a stworzony na podstawie informacji z wiarygodnego źródła. Tak więc nie należy tego brać na poważnie, ale niektóre elementy mogą być jednak zgodne z prawdą.

Jak możemy zauważyć Nexus następnej generacji ma bardzo zaokrąglone rogi i raczej nie przypomina żadnego z wcześniejszych smartfonów HTC. Nie wygląda on jakoś nadzwyczajnie jeśli chodzi o przód, ale z tyłu możemy dostrzec skaner linii papilarnych podobny do 6P i 5X. Widzimy tam tez niewystający aparat oraz logo Google.

Nadal jeszcze nie wiadomo, kiedy oba smartfony mogą zostać zaprezentowane, ale nastąpi to być może już we wrześniu. Jednego możemy być pewnie, po wyjęciu z pudełka będą działać pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz