Produkcja Samsunga Galaxy Note 7 (Note 6) rozpocznie się w lipcu. 5 mln sztuk na początek

Produkcja Samsunga Galaxy Note 7 (Note 6) rozpocznie się w lipcu. 5 mln sztuk na początek

Chociaż nadal nie znamy ostatecznej nazwy następnej generacji Samsunga Galaxy Note – może to być Note 6 albo Note 7. Na chwilę obecną jesteśmy niemal na 100 % pewni, że zostanie odsłonięty w sierpniu. Według niedawnego przecieku 2 sierpnia odbędzie się kolejne wydarzenie o nazwie Samsung Unpacked.

Wydaje się, że Samsung wiąże duże nadzieje z nową generacją Galaxy Note. Koreańska strona ET News donosi, że Galaxy Note 7/Note 6 powinnien wejść do masowej produkcji w przyszłym miesiącu, a Samsung planuje produkować 5 milionów jednostek w ramach swojej “pierwotnej dostawy” – 2,5 mln sztuk zostanie wyprodukowanych w lipcu, a kolejne 2,5 mln w sierpniu. Koreański producent w zeszłym roku początkowo produkował 5 milionów sztuk Galaxy Note 5 w przeciągu 3 pierwszych miesięcy, a nie dwóch jak teraz. Oznacza to, że Samsung spodziewa się wielkiego sukcesu nachodzącego flagowego phabletu.

ET News donosi również, że Note 7 będzie miał podwójnie zakrzywiony ekran i będzie to jedyna opcja. Nie będzie dostępnej wersji z płaskim wyświetlaczem. Mówi się też, że będzie on pierwszym wodoodpornym urządzeniem z serii Galaxy Note. Oczekuje się, że słuchawka będzie posiadać 5,8-calowy ekran Quad HD Super AMOLED, chipset Snapdragon 823, skaner tęczówki, port USB typu C i baterię o pojemności 4000 mAh. Zostanie uruchomiony na Androidzie 6 Marshmallow, a aktualizacja do Androida N przyjdzie bardzo szybko.

Źródło: ET News

Dodaj komentarz