Pojemność baterii iPhone 7 oraz 7 Plus ujawniona

Pojemność baterii iPhone 7 oraz 7 Plus ujawniona

Odsłonięcie iPhone 7 i iPhone 7 Plus przyniosło mnóstwo informacji na temat funkcji, ale zabrakło danych typowej specyfikacji, które często podają producenci urządzeń z Androidem. Phil Schiller przedstawił nam wiązankę na temat potężnego chipsetu A10 Fusion, ale nie wspomniał chociażby ile oba modele posiadają pamięci RAM. Dzięki przeciekom możemy dowiedzieć się, że jest to odpowiednio 2 GB i 3 GB dla mniejszego i większego modelu. To samo dotyczy baterii i ich pojemności.

Apple zapowiedziało jedynie, że zarówno iPhone 7 jak i iPhone 7 Plus będą działać dłużej na jednym cyklu ładowania od swoich poprzedników. Wszystko to dzięki zoptymalizowanemu systemowi iOS 10 oraz efektywnemu chipsetowi A10 Fusion z różnymi rodzajami rdzeni. Ale patrząc również na same akumulatory ich pojemność także została zwiększona, bo w iPhone 7 wynosi ona 1960 mAh, a w iPhone 6S było to 1750 mAh. W przypadku iPhone 7 Plus mamy przeskok z 2750 mAh (iPhone 6S Plus) na 2900 mAh.

Zeszłoroczne iPhone 6s i iPhone 6s Plus wyposażono w akumulatory o mniejszej pojemności w porównaniu z iPhone 6 i 6 Plus. Również bateria w iPhone 7 Plus jest mniejsza od tej w iPhone 6 Plus o pojemności 2910 mAh.

Połączenie dwóch rdzeni “wysokiej wydajności” oraz dwóch o niskim poborze mocy może rzeczywiście zwiększyć osiągi i wydajność baterii.

Źródło: TENAA, MobiPicker

Dodaj komentarz