Parkopedia – znajdź najbliższy i najtańszy parking

Parkopedia – znajdź najbliższy i najtańszy parking

Parkopedia to bardzo przydatna aplikacja na urządzenia mobilne, która w każdej sytuacji pozwoli nam na szybkie ‘namierzyć’ wolne miejsce parkingowe w okolicy. Co ciekawe na mapie pokazane są miejsca gdzie parking w aktualnym czasie jest bezpłatny. Umieszczone są także prywatne miejsca parkingowe, które świadczą takie usługi. Aplikacja jest dostępna w Google Play, App Store oraz Windows Store. W dwóch pierwszych przypadkach jest ona bezpłatna, natomiast posiadacze smartfonów z Windows Phone będą musieli za nią zapłacić 7,99 zł.

Parkopedia działa aż w 52 krajach, a objętych jest ponad 38 milionów miejsc parkingowych. Działa również w Polsce. Te liczby jednak stale sie zmieniają, a całą bazę tworzą sami kierowcy. Wolnych miejsc musimy wyszukiwać z określonej lokalizacji lub po wpisaniu nazwy ulicy. Po wybraniu interesującego nas miejsca możemy uzyskać wskazówki jak do niego dotrzeć i czy są w danym czasie wolne miejsca. Po kliknięciu na wybrany obiekt wyświetlają nam się informacje o nim, w tym cena i godziny otwarcia.

Swoje wyszukiwania możemy również zawęzić dzięki filtrom. Wyróżnić możemy to czy parking jest kryty, strzeżony lub to czy akceptowane są karty płatnicze.Do poprawnego działania aplikacj niezbędne jest połączenie z Internetem.Projekt Parkopedii możemy również sami rozszerzać, dodając nieobjęte jeszcze parkingi wraz ze zdjęciami i cennikiem.

Pobierz:

Dodaj komentarz